Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 07 Únor 2015 06:08

   7.2. Ski areál Bouřňák

Dalším lyžařským střediskem, které se nachází poblíž městeček Moldava, Nové Město a Mikulov je Bouřňák, jenž patří s 869 metry k nejvyšším vrcholům Krušných hor. Bouřňák je centrem sjezdového lyžování v této oblasti. Ideálním nástupním místem k vlekům je Mikulov, kde se nachází velké parkoviště, případně se dá jet nahoru na parkoviště v Novém Městě. Na Moldavu zase vede z Mostu železniční doprava.

Bouřňák nabízí celkem 6 sjezdovek lehké, střední, i těžké obtížnosti. Nejlehčí, ale zároveň i nejdelší sjezdovkou je s 2570 metry Turistická. Nejtěžší je naopak 700 metrů dlouhý Slalomový svah, který je spolu s Hrobskou sjezdovkou osvětlen. Z Mikulova vedou na Bouřňák dva vleky. Dvou kotva končí těsně pod vrcholem na Slalomovém svahu. Poma pokračuje ještě několik desítek metrů dál, blíž k ostatním sjezdovkám. Pro děti a úplné začátečníky je k dispozici kousek od parkoviště v Mikulově cvičný svah se dvěma vleky (Údolíčko). Jeden je 380m dlouhá Poma (tyč s talířkem mezi nohy), druhý vlek (Mikeska) je dlouhý 200m a je to lano s pevnými unášeči, o které se lyžař opírá nebo se za ně drží.

Pokud jste fanoušky běžeckého lyžování tak si v okolí Bouřňáku také přijdete na své. Sportovně zaměření běžkaři mohou využít lyžařského běžeckého stadionu u nádraží Nové Město, kde vedle závodních tratí najdou i zázemí s ohřívárnou, šatnou a občerstvením. V blízkosti jsou oblíbené okruhy 5 a 10 km. Jste li více turisté než závodníci, můžete se vydat po úsecích Krušnohorské magistrály, která vede přes celé pohoří Krušných hor a v jejímž okolí je mnoho tratí. Řada z nich je málo frekventovaná, takže uspokojí i srdce dobrodruha.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe