Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 20 Únor 2015 04:45

  20.2. Běžecký areál Dlouhá Louka

Obec Dlouhá Louka - Osek se nachází v nadmořské výšce 872 m (výchozí bod zimních běžeckých tras, taktéž letních cyklistických). Ve vzdálenosti cca 1km se nachází rozhledna na Vlčí hoře 890 m. n. m. s nádherným výhledem na České Středohoří. Za dobré viditelnosti je vidět Klínovec, Ještěd a také severní část Prahy-Kobylisy.

Na Dlouhé Louce je v zimě udržováno cca 100 parkovacích míst pro zájemce o běžecké lyžování. Sněhové podmínky jsou velice dobré, protože většina tras vede po severní straně terénů. Trasy jsou pravidelně udržovány neziskovou organizací Krušnohorský klub.

Dlouhá Louka nabízí hned několik možností výletů na běžkách. V samotném areálu je šest základních okruhů. Některé z nich jsou zároveň propojkou na okolní areály Klíny, Bouřňák, Hölzhau spolupracující v rámci projektu Krušnohorská bílá stopa.

Na Dlouhé Louce je k dispozici celkem 6 základních běžeckých okruhů.

Fláje: Okruh v nádherné krajině obory Fláje a přehrady Fláje 740 m. n. m. propojené stopy na areál Klíny. Okruh měří 12 km.

Žebrácký roh: Okruh až na hranice se SRN, propojené stopy na areál Hölzhau. Tento okruh je nejdelší ze všech, měří 25 km.

Vrch Tří pánů: Okruh na jeden z vrcholů okolí Dlouhé Louka Vrch tří pánů 874 m. n. m., propojka na areál Bouřňák. Délka okruhu je 12 km.

Vysoká mýť: Okruh v okolí Dlouhé Louky a vrcholu Stropník 854 m. n. m., jeho délka je 6 km.
Loučná: Okruh s velkým převýšením a dosažením vrcholu nejvyššího bodu severovýchodní části Krušných hor Loučné 956 m. n. m., tento poměrně náročný okruh má délku 12 km.

Vlčí hora: Okruh vede na vrchol Vlčí hory 890 m. n. m., kde se nachází rozhledna s nádherným výhledem na České středohoří, Milešovku, Klínovec, za dobré viditelnosti Prahu, Ještěd a Sněžku. Jedná se o nejkratší okruh o délce 3 km.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe