Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 27 Únor 2015 05:05

  27.2. Lyžařské podmínky ve vybraných lyžařských destinacích pro následující víkend

Ve ski areálu Klíny budou o nadcházejícím víkendu stále velmi dobré podmínky pro lyžování. Teplota se přes den pohybuje max. do +4 stupňů Celsia, s blížícím se večerem klesá k 0, večer potom stabilně mrzne, teploty se pohybují mezi -1 až -5 stupni. Na sjezdovce leží aktuálně sněhová pokrývka ve výši 35 – 45 cm.  Každý den je v provozu lanovka i vlek K1 Poma. K dispozici jsou sjezdovky Centrální a Kotva. Na Centrální sjezdovce probíhá každý den od 17 do 20 hodin večerní lyžování. Mimo provoz je pouze snowpark, který se připravuje na sobotní závody. V blízkosti areálu Klíny je rovněž upraveno 55 km běžeckých tratí, takže i milovníci běžeckého lyžování si během tohoto víkendu jistě přijdou na své.

Rovněž Sport Centrum Bouřňák nabízí pro nadcházející víkend výborné podmínky pro lyžování. Teplota se přes den pohybuje lehce nad nulou, v noci potom klesá pod bod mrazu. Na sjezdovce momentálně leží 20 – 30 cm vrstva zmrzlého sněhu, v provozu je pět vleků a šest sjezdovek (mimo provoz zůstává pouze Nová sjezdovka). V pátek od 17 – 20 hodin budou sjezdovky Slalomák a Údolíčko k dispozici pro večerní lyžování. Pro příznivce běžeckého lyžování je k dispozici i většina běžeckých tratí, které se nacházejí v okolí SC Bouřňák.

Ski areál Klínovec je dalším z lyžařských center Krušných hor, které nabízí dokonalé podmínky pro lyžování. Sjezdovky pokrývá 70 - 110 cm technického sněhu. V provozu jsou všechny lanové dráhy, dále vleky E, F a G. Všechny sjezdovky jsou upravené a utažené na manšestr. Večerní lyžování probíhá každý den od 17 – 21 hodin na vleku F. Teplota se po celý den pohybuje lehce pod 0, v noci potom rtuť teploměru klesá až k -10 stupňům. I běžkaři si přijdou v těchto dnech na Klínovci na své. Je pro ně vzorně upraveno 49 km běžeckých tras, včetně běžecké magistrály na Horní Halži.

Dobrými lyžařskými podmínkami se může pyšnit i ski areál Telnice. V provozu je všech devět sjezdovek a šest vleků (nefunguje pouze dvojkotva na Cvičné louce). Sjezdovky jsou pokryté vrstvou 30 – 50 cm technického, zmrzlého sněhu. Všechny sjezdovky jsou výborně upravené, Slalomák nabízí vždy od 17 – 19 hodin večerní lyžování. Přes den vystoupá teplota v areálu až k 3 stupňům, v nočních hodinách potom klesá až na – 5 stupňů.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe