Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 13 Březen 2015 06:11

  13.3. Lyžařské podmínky ve vybraných lyžařských destinacích pro následující víkend

Ve ski areálu Klíny budou o nadcházejícím víkendu stále velmi dobré podmínky pro lyžování. Teplota se aktuálně přes den pohybuje kolem nuly, večer potom stabilně mrzne, teploty se pohybují mezi -1 až -5 stupni. Na sjezdovce leží aktuálně 20 – 40 cm technického sněhu.  Každý den je v provozu lanovka i vlek K1 Poma. K dispozici jsou sjezdovky Centrální a Kotva. Na Centrální sjezdovce probíhá každý den od 17 do 20 hodin večerní lyžování. Snow park je v provozu s omezeným počtem překážek. V blízkosti areálu Klíny je rovněž upraveno 43 km běžeckých tratí, stopa je zmrzlá, takže i milovníci běžeckého lyžování si během tohoto víkendu jistě přijdou na své.

Rovněž Sport Centrum Bouřňák nabízí pro nadcházející víkend ještě solidní podmínky pro lyžování. Teplota se přes den pohybuje kolem 5 stupňů nad nulou, v noci potom klesá k nule. S postupujícím víkendem se očekává ještě mírný vzestup teplot. Na sjezdovce momentálně leží 15 – 25 cm vrstva technického sněhu, v provozu je po středečním uzavření opět Slalomák  a Mikeska. Pro příznivce běžeckého lyžování jsou k dispozici ještě některé běžecké tratě, které se nacházejí v okolí SC Bouřňák.

Ski areál Klínovec je dalším z lyžařských center Krušných hor, které nabízí stále dokonalé podmínky pro lyžování. Sjezdovky pokrývá 80 - 110 cm technického sněhu. V provozu jsou čtyři lanové dráhy a dva vleky. Večerní lyžování probíhá až do 14. 3. od 17 – 21 hodin na vleku F. Teplota se po celý den pohybuje kolem 0, v noci potom rtuť teploměru klesá až k -7 stupňům. I běžkaři si přijdou v těchto dnech na Klínovci na své. Je pro ně vzorně upraveno 49 km běžeckých tras, včetně běžecké magistrály na Horní Halži.

Dobrými lyžařskými podmínkami se může pyšnit i ski areál Telnice. V provozu jsou téměř všechny sjezdovky a vleky (nefunguje pouze Slalomák a buben). Sjezdovky jsou pokryté vrstvou 20 – 30 cm technického sněhu. Všechny sjezdovky jsou výborně upravené. Přes den vystoupá teplota v areálu až k + 5, v nočních hodinách potom klesá pod bod mrazu.

Pro běžkaře nabízí ideální podmínky ski areál Dlouhá Louka, kde momentálně leží cca 45 cm prachového sněhu. Všech šest běžeckých okruhů je vzorně upraveno, takže nabízejí opravdu výborné podmínky pro běžecké lyžování. Teplota se v dané oblasti pohybuje po celý den lehce pod nulou, v noci potom klesá až k -5 stupňům. Mírný vzestup teploty se dává očekávat především v pátek, ale ani to neovlivní skvělou připravenost všech tras.


 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe