Domů
PDF Tisk Email
Středa, 18 Březen 2015 15:29

  18.3. In–line dráhy v Mostě

S blížící se letní sezónou začne přibývat i spousta vyznavačů in-line bruslení. Toto sportovní odvětví získává mezi širokou veřejností v posledních letech čím dál tím větší obliby. In-line bruslení se dnes věnují děti, stejně jako senioři v důchodovém věku. Zcela běžně dnes vyráží na brusle celé rodiny. Žádnou zvláštností není ani to, když potkáte na in-line okruhu např. mladou maminku na bruslích, která před sebou tlačí kočárek. Popularita tohoto sportu roste opravdu velice rychle. Než vždy k němu ale mají řadoví občané vytvořeny dobré podmínky. To ovšem neplatí o městě Most, kde se nacházejí tři velice kvalitní in-line dráhy, které jsou od jara do podzimu hojně využívány.

První okruh se nachází ve sportovním areálu Benedikt. Ze všech tří okruhů je vlastně nejstarší. Okruh měří zhruba 2 km, zdaleka však není využívaný pouze in-line bruslaři. Pro většinu lidí slouží i jako přístupová cesta od sídliště k jednotlivým sportovištím, které se v areálu nacházejí, případně se přes něj dostanete k vodní ploše, která se využívá v letních měsících ke koupání. Nevýhodou okruhu je to, že není příliš široký (cca 3 m), takže na něm občas dochází k pořádné tlačenici. Asfaltový povrch není sice úplně nejjemnější, ale pro potřeby in-line bruslení postačuje. Minimální převýšení zaručuje, že dráhu mohou využívat i začátečníci, protože není nijak zvlášť náročná. V blízkosti okruhu jsou rozmístěny v některých úsecích lavičky, takže je možné si na nich i během jízdy odpočinout. V létě je pochopitelně možné využít i místní jezero ke koupání. V areálu je i možnost občerstvení. Benedikt je dobře přístupný i autem, ale je potřeba počítat s tím, že především během teplých letních dní bývá parkoviště beznadějně obsazené.

Další in-line dráha vyrostla v areálu Hipodromu Most. Dráha byla zprovozněna v roce 2008. K tomu abyste ji mohli využívat, ale potřebujete auto, abyste se do areálu mohli dopravit. Areál se totiž nachází kousek za městem a nevede k němu žádná pravidelná linková doprava. Samotný okruh měří 3370 metrů. Je rozdělen v podstatě do dvou částí. Ta první (obousměrná) měří 1500 metrů a má šířku cca 5 metrů. Nachází se ve spodní části okruhu. Horní část dlouhá 1870 metrů má šířku pouze 3 metry, využívá se tedy pouze v jednom směru. Na okruhu ovšem nebývá zpravidla narváno, takže si zde pohodlně zabruslíte v podstatě kdykoliv. Samotný profil okruhu je ale poměrně náročný. Na počátku je cca 1300 metrů dlouhé stoupání až k nejvyššímu bodu dráhy, odkud zase následuje stejně dlouhé klesání až do nejspodnější části okruhu, kde se potom nachází zhruba 600 metrový úsek relativní roviny. Povrch okruhu je výborný, tvořený jemným asfaltem. Okruh je určený především pro pokročilejší bruslaře, ale v jeho spodní části se mohou realizovat i začátečníci. U hlavního stanoviště najdete posezení, odpadkové koše, informační tabuli, uzamykatelné skříňky na odložení věcí. Zde je také možnost zakoupit si občerstvení. Lavice k odpočinku jsou umístěny i podél celé dráhy.

Třetí, relativně nejkomfortnější in-line dráha se nachází v příměstském rekreačním areálu Matylda, který vznikl rekultivací krajiny po důlní činnosti. Okruh měří 4000 metrů a po celé jeho délce je jeho šířka min. 5 metrů, takže se na něm dá pohodlně bruslit. Stejně jako na Hipodromu jeho povrch tvoří jemný asfalt. Tento okruh je mezi Mostečany, ale nejen mezi nimi, zřejmě nejoblíbenější.  Je dobře dostupný autem (dostatečná parkovací kapacita), stejně jako městskou hromadnou dopravou (autobusová linka č. 22). Celá dráha má téměř nulové převýšení, proto je oblíbená i mezi méně zkušenými bruslaři. Určitou drobnou nevýhodu může občas představovat silný protivítr, který dává během jízdy pořádně zabrat, protože samotný areál je z větší částí otevřený, není příliš krytý např. stromy. Během letní sezóny je v areálu možné občerstvení, v tomto období jsou u okruhu nainstalované i uzamykatelné skříňky. Podél celého okruhu jsou rozmístěny lavičky, které jsou určeny pro odpočinek. V areálu se nachází přírodní vodní plocha o velikosti 39 ha s přilehlými travnatými plochami, která je určená ke koupání ve volné přírodě. Zde je možné si zapůjčit šlapadla, stejně jako lodičky. K dispozici jsou i nafukovací vodní atrakce pro děti.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe