Domů
PDF Tisk Email
Úterý, 21 Duben 2015 13:25

  Tip na víkend na kolech: Svinčice a okolí

Obec Svinčice se nachází zhruba 8 km od Mostu směrem na Bílinu. Je součástí chráněné krajinné oblasti (CHKO) České středohoří, které bylo vyhlášeno CHKO v roce 1976. České středohoří má rozlohu 1070 km2 a táhne se severovýchodním směrem od Mostu až k Novému Boru. Na severu sousedí s Lužickými horami, na východě s Ralskou pahorkatinou a Polabím, na jihu s Mosteckou pánví a na západě s Krušnými horami a Českým Švýcarskem. Nachází se zde mimo jiné velké množství vzácných rostlin a živočichů.

Samotné okolí obce Svinčice je poměrně členité, převážně kopcovitého charakteru, ale přesto se v jeho bližším i vzdálenějším okolí dají pořádat zajímavé vyjížďky na kolech. Ve Svinčicích se každoročně v září pořádá cyklistický závod na silnici, který má start i cíl právě v této malé obci. Jezdí se 9 km okruh Svinčice – Liběšice – Chouč – Lužice – Svinčice. Okruh svou členitostí zcela jistě prověří fyzickou zdatnost každého jedince. Ideálním cyklistickou příležitostí může být i zhruba 20 km výjezd na Milešovku, která měří 837m, což jí dává punc nejvyšší hory Českého středohoří a zároveň má primát největrnější hory v ČR. Nedaleko Svinčic se také nachází kopec Bořeň, který je znám svým největším znělcovým tělesem ve střední Evropě. V dosahu na kole z obce Svinčice leží třeba i památná hora Říp a spousta dalších zajímavých míst v celé CHKO České středohoří.

V obci Svinčice se nachází hotel Ring, kde je možné se ubytovat ve velice příjemném prostředí. Samotný hotel nabízí 47 pokojů, z toho jsou 4 apartmány. V hotelu je sauna, fitness, biliard, stolní tenis, šipky atd. Obec Svinčice je známá chovem koní, takže je možno domluvit si např. jízdu na koních nebo romantickou projížďku v kočáře.  V případě zájmu si zde můžete pronajmout i horská kola. Odpočívat můžete v atriu, kde je možnost grilování, k dispozici jsou i dvě hotelové restaurace. Samotný hotel v každém případě uspokojí pestrou škálu zákazníků, je samozřejmě vhodný i pro rodiny s dětmi. Je možné si zde domluvit různé kulturní a sportovní programy.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe