Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 30 Duben 2015 16:10

  Krušné hory – cyklostezky

Přes zimu využívají Krušné hory především lyžaři, kteří zde v celé řadě lyžařských destinací nacházejí dobré podmínky pro zimní sporty. Od jara do podzimu navštěvují Krušnohoří především turisté a vyznavači cykloturistiky. Napříč Krušnými horami vede několik desítek cyklostezek, které jsou různé délky a také různého stupně obtížnosti. Některé trasy jsou vhodné pro silniční kola, jiné zase pro crossová kola (treking), případně horská kola (MTB).  Připravili jsme pro Vás výběr některých cyklostezek, které patří v Krušnohoří mezi nejznámější, případně se nacházejí poblíž mosteckého regionu.
Z Cínovce po Krušnohorské magistrále
Jedná se o jednu z nejznámějších a nejvyhledávanějších cyklostezek v Krušnohoří vůbec. Délka trasy je 48 km. Svou obtížností se řadí do středně náročné kategorie.   Je vhodná především pro crossová kola, případně MTB. Start je na Cínovci, trasa vede po Krušnohorské magistrále. Cca na 20 km trasy kopíruje cyklostezka vodní nádrž Fláje. Dále se pokračuje na Klíny a Mníšek. Cílovou destinací jsou Rudolice v Horách. 
Mostecký okruh
Délka okruhu je 35 km. Jedná se o velmi nenáročnou trasu, která vede pouze po silnicích a mapuje zajímavá místa v okolí Mostu. Okruh je vhodný především pro použití silničního kola, ale případně lze použít i crossové kolo či MTB. Start i cíl je pochopitelně v Mostě a trasa vede mimo jiné přes Obrnice, Sedlec, Zaječice, Bečov, Břvany, Počerady a další místa zpět do centra mosteckého regionu.
Okruh kolem Litvínova
Středně náročná trasa, která měří 42,3 km. Jedná se o náročnější okruh kolem Litvínova, který vás zavede k vodní nádrži Fláje. Přestože cyklotrasa vede po asfaltové silnici, je díky poměrně velkému výškovému převýšení vhodná především pro fyzicky zdatnější cyklisty. Startuje se v Litvínově, kde okruh pochopitelně i končí. Jede se přes Lom, Loučnou a Dlouhou Louku na Fláje, odkud se trasa stáčí zpátky do Litvínova. Trasa je díky svému povrchu vhodná především pro silniční kola, lze ale bez problémů využít i crossové či horské kolo.
Z Litvínova na Klíny přes Mosteckou přehradu
Délka trasy je 23 km, středního stupně obtížnosti. Vhodná pro crossová kola, případně MTB. Trasa začíná v Litvínově a vede převážně po lesních cestách. Za vodní nádrží Janov se napojuje na Klínskou a Kostelní cestu. Za obcí Klíny potom na Tesarovu cestu. Dále přes Šumenské údolí vede na Meziboří, odkud je finální sjezd do cíle, který je opět v Litvínově. 
K Flájské přehradě přes Dlouhou Louku
Jedná se o 46 km dlouhou, velice náročnou trasu, která vede po silnicích a lesních cestách, je určená pro zdatné cyklisty. Část této cesty kopíruje trasu Krušnohorské magistrály. Trasa je vhodná pro crossová, případně hoská kola. Výchozím bodem trasy je Litvínov. Přes Dlouhou Louku pokračuje k vodní nádrži Fláje a dále na Klíny. Přes Horní Ves se sjíždí do cílové destinace, kterou je opět Litvínov.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe