Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 07 Květen 2015 18:35

  Krušné hory – cyklostezky II.

Minulý týden jsme Vám přinesli na našich stránkách nabídku z cyklostezek, které se nacházejí v Krušných horách. Zvolili jsme pět tras, které byly převážně v okolí mosteckého regionu. Protože Krušné hory ale nabízejí široké množství tras pro cyklisty, nabídneme Vám dalších pět možných variant vhodných pro cyklistický výlet v Krušných horách.

Lázeňský okruh kolem rybníků
Jedná se o nenáročný, 26 km dlouhý okruh, který vede v okolí karlovarských rybníků. Lze na něm využít silniční, ale i crossové kolo. Start je v karlovarské čtvrti Dvory a začíná cestou do Staré Role, odkud se přejíždí do Nové Role. Dále stezka pokračuje okolo Děpoltovického a Velkého rybníka. Následuje klesání do Sadova, z něhož vede závěrečná část okruhu takřka po rovině zpět do Karlových Varů.
Kalek – Rudolický rybník – Kalek
Trasa není nikterak dlouhá, měří pouhých 24 km. Svým ale poměrně náročným profilem se řadí do kategorie středně obtížných. Je stavěná pro crossové kolo, případně MTB. První třetina trasy kopíruje trať Krušnohorské magistrály. Po startu v Kalku se klesá do bývalé Gabrieliny hutě, odkud se stoupá okolo Rudolického rybníka do Rudolic v Horách. Následuje další klesání přes Svahovou do Boleboře. Odtud se cesta stáčí zpátky do Kalku, kam je to z Boleboře cca 9 km, nejprve zhruba 3 km hodně náročného stoupání, posléze vystřídá pozvolný sjezd do cíle.
Okolo Chomutova
Další poměrně krátká, 27 km dlouhá trasa, kterou ale její profil posílá opět spíše do kategorie středně náročných. Lze využít všechny typy kol, protože trasa vede výhradně po silnici. Start je v Chomutově, odkud se zcela pohodově přejede do Jirkova, kde ale začíná poměrně obtížné 5 km dlouhé stoupání na Boleboř. Přes Orasín a Květnov cesta pokračuje do nejvyššího bodu trasy, který se nachází v Blatně na 18 km stezky. Následuje osm kilometrů dlouhý sjezd přes Bezručovo údolí zpět do Chomutova.
Z Klášterce nad Ohří do Jöhstadtu a zpět
Do třetice středně náročná trasa, která se ale svou délkou 57 km řadí k těm delším cyklostezkám v Krušných horách. Cesta je vedena převážně po místních komunikacích, vede přes Německo. Optimální je použít k této vyjížďce crossové či horské kolo. Jednoznačně nejnáročnější část trasy čeká na samém začátku, kdy se po startu v Klášterci vyjíždí přes Měděnec na Horní Halži, která je nejvyšším bodem trasy. Jde o celkem 13,5 km dlouhé stoupání, při kterém vystoupáte z 300 m n. m. až do výšky 880 m n. m.. Přes Kovářskou a Černý potok se dojede do německého Jöhstadtu, který je v necelé polovině trasy. Na české území se vrátíte zpět v Kryštofových Hamrech. Odtud se pokračuje přes vodní nádrž Přísečnice do Rusové. Kousek za Rusovou začíná závěrečné cca 13 km dlouhé klesání zpět do Klášterce.
Okruh kolem Jirkova
Na závěr jsme vybrali jednu trasu, která se řadí do kategorie náročných. Trasa je 35,6 km dlouhá a vede převážně po místních komunikacích, zčásti kopíruje Krušnohorskou magistrálu a částečně se také budete pohybovat po turistických stezkách. Doporučuje se použít crossové kolo či MTB. Po startu v Jirkově vystoupáte během pěti kilometrů na Boleboř z 300 m n. m. do výšky 600 m n. m.. Poté má trasa pořád převážně mírně stoupající profil až na 29 km, kde se nachází nejvyšší bod trasy ve výšce necelých 800 m n. m.. Jediná volnější pasáž je v této části okruhu zhruba od 18 kilometru, kdy se mírně tři kilometry klesá do Kalku. Načež se opět až na nejvyšší bod trasy (29 km) pouze stoupá. Následuje 5 km dlouhý, ale hodně prudký sjezd do Drmal. V úplném závěru se v mírném klesání dojede zpět do Jirkova.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe