Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 14 Květen 2015 14:58

Krušné hory – cyklostezky III.

Dnes Vám nabídneme dalších pět tipů na výlety na kole v Krušných horách, které nabízejí celou řadu možností nejen pro vyznavače cykloturistiky. V oblasti Krušných hor se nachází několik desítek cyklostezek, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro trénované cyklisty.

Z Karlových Varů do Ostrova
16,5 kilometrů dlouhá trasa patří k těm lehčím, řadí se do kategorie nenáročných tratí. Stezka je vhodná především pro crossová kola. Start je v Karlových Varech, odkud se přes Dalovice pokračuje na Sadov (5,4 km). Odtud se stoupá až prakticky k Velkému rybníku, který se nachází na 9,5 kilometru. Během čtyř kilometrů se ale nastoupá pouze kolem 100 metrů. Z Velkého rybníka následuje sjezd přes Hroznětín až do Ostrova.
Okruh kolem Perštejna
Jedná se o středně náročnou trasu, která měří 42,5 km. Doporučuje se použít crossové kolo, případně MTB. Jasně nejnáročnější je první fáze cesty. Z Perštejna (300 m. n. m.) se během necelých deseti kilometrů vystoupá až do výšky těsně přes 900 m. n. m.. Následuje mírný sjezd přes Měděnec až k Černému potoku (720 m. n. m.)na 23,8 kilometru. Poté se opět stoupá cca 11 km přes Kovářskou až do Horní Halže (890 m. n. m.), která je na necelém 35 kilometru. Odtud následuje poměrně prudký sjezd zpět do Perštejna.
Z Chomutova na Hasištejn
Další z kategorie středně náročných tras měří 28,5 km a vede po silnici a lesních cestách. Vhodné je zde použít crossové, případně horské kolo. Start je v Chomutově, odkud se Bezručovým údolím stoupá 16 kilometrů až na Horu Sv. Šebestiána, která leží ve výšce cca 840 m. n. m.. Následuje 7,5 km dlouhý lehký sjezd do Celné na 23,5 kilometru. Poté se jede cca 2 km do mírného kopečka, aby následoval tříkilometrový ostrý sjezd do cíle na Hasištejnu.
Z Krásného Lesa do Žatce
Do třetice středně náročná trasa, která sice nemá nijak zvlášť náročný profil, ale je po měrně dlouhá – 57 km. Trasa vede po silnicích a cestách. Je vhodná pro crossová kola, případně MTB. Během celé trasy se v podstatě pouze klesá. Nejprudší klesání je hned na začátku, kdy se z Krásného Lesa klesá 7,5 kilometru do Korunní Kyselky. Odtud už je to velice pozvolné klesání až do cíle. Jede se mimo jiné přes Klášterec (19,5 km), Kadaň (28 km), Vikletice (41 km), Nové Sedlo (49,5 km) až do Žatce.
Z Vejprt do Chomutova
Na závěr jsme vybrali jednu náročnou trasu z Vejprt do Chomutova. Není ani tak náročná svým profilem (minimální stoupání), jako spíše svou délkou 73 km. Trasa vede po silnicích a Krušnohorské magistrále. Lze použít silniční, crossové i horské kolo. Po startu z Vejprt se nastoupá během 13 km do Horní Halže cca 140 metrů. Poté se jede hodně dlouho takřka po rovině. Trasa vede přes Vodní nádrž Přísečnice přes Horu Sv. Šebestiána, Kalek až do Rudolic v Horách (55 km). Odtud následuje poměrně intenzivní klesání přes Boleboř (63 km) až do Jirkova (68 km). Závěrečných pět kilometrů je pohodových po rovině do cíle v Chomutově.


 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe