Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 22 Květen 2015 05:21

Krušné hory - cyklostezky IV.

Už počtvrté Vám představíme pětici tipů na cyklistické výlety po Krušných horách. V tomto díle se zaměříme na cyklostezky, které se nacházejí především v nejzápadnější části Krušných hor, na Karlovarsku a Sokolovsku. Ve výběru budou tradičně zastoupeny všechny stupně obtížnosti tak, aby si každý mohl vybrat, co mu vyhovuje.
Sokolovskou pánví na hrad Loket
Jedná se o nenáročnou, 38 km dlouho trasu, která vede po silnicích v oblasti Sokolovské pánve těžby hnědého uhlí. Ideální je použít silniční, případně crossové kolo. Celá trasa vede takřka po rovině, maximální převýšení je necelých 100 metrů. Start je v Královském Poříčí, odkud se jede na Loket (9 km). Dále trasa pokračuje přes Nové Sedlo do Chodova (21 km). Následně se trasa vrací přes Lomnici (33 km) do cílového Královského Poříčí.

Ke Karlovarským vyhlídkám

Středně náročná, i když poměrně krátká trasa, která měří pouhých 13,5 km. Stezka vede po silnicích a cestách, je vhodné použít crossové kolo či MTB. Start je v Karlových Varech, odkud se během 4,5 km nastoupá 240 metrů až na Goethovu rozhlednu. Zbytek trasy už poté vede po téměř dokonalé rovině. Přes Vítkův vrch (7,5 km) se pokračuje k Olšovým vratům na 10 kilometru. Odtud se jede do cíle, který je na Andělské hoře.

Okolí Nejdku
Jedná se o další středně náročnou trasu, která měří 31 km. Trasa vede po silnicích a lesních stezkách s možností koupání v přehradě u Tatrovic. Je vhodné použít jak silniční, tak crossové kolo. Opět je zde minimální převýšení, jede se v podstatě pořád po rovině. Start je v Nejdku, odkud se přejíždí do Tatrovic (7 km). Dále se pokračuje do Jindřichovic (15 km), Šindelové (19 km) a Lesíka (27,5 km). Odtud už máte před sebou pouze necelé čtyři kilometry zpět do Nejdku.

Okruh kolem Perninku na Blatenský vrch
Do třetice středně obtížná trasa, která sice není příliš dlouhá, neboť měří pouhých 20 kilometrů, ale do kategorie středně náročných jí posouvá ne úplně lehký profil. Trasa vede převážně po cestách a lesních stezkách. Startuje se v Perninku a během pěti kilometrů dlouhého stoupání na nejvyšší bod trasy Blatenský vrch (1043 m. n. m.) nastoupáte přes 200 metrů. Následuje více než šestikilometrový sjezd do Potůčků kostela (741 m. n. m.). Poté se trasa bude opět lehce zvedat až do Horní Blatné (891 m. n. m.). Poslední tři kilometry následuje mírný sjezd zpátky do Perninku.

Okruh kolem Klínovce

Na závěr jedna obtížná trasa. Jedná se o 45 km dlouhý okruh vedoucí z Božího Daru přírodní rezervací Božidarská rašeliniště, kolem dolu Eduard do Jáchymova a odtud přes nejvyšší vrchol Krušných hor - Klínovec zpět na Boží Dar. Trasa je náročná především díky stoupání na Klínovec, kde je nutné překonat výškový rozdíl pře 500m. Jednoznačně se doporučuje použít horské kolo. Start je na Božím Daru, odkud se takřka 20 kilometrů klesá až do Jáchymova. Následuje sedmikilometrové stoupání do Hájenky pod Černým vrchem. Odtud se sjíždí cca 3,5 km do Jáchymova – Panorama. Poté vás čeká nejtěžší úsek trasy, 12,5 km dlouhé, velice náročné stoupání na Klínovec, při kterém nastoupáte 580 metrů. Pokud dorazíte na vrchol, nebude závěrečný, něco přes dva kilometry dlouhý sjezd do Božího Daru představovat sebemenší problém.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe