Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 29 Květen 2015 07:04

Krušné hory - cyklostezky V.

Přinášíme Vám pátý a zároveň i poslední díl s nabídkami cyklistických výletů po Krušných horách. Opět zde naleznete tipy na trasy všech stupňů obtížnosti. Doufáme, že i tentokráte Vás některá z pěti nabídek osloví a uděláte si hezký výlet do Krušných Hor.
Z Kynšperku nad Ohří do Lázní Kynžvart
Na úvod jsme tradičně vybrali jednu nenáročnou trasu. Její délka měří 24,3 km a trasa zároveň nabízí prohlídku několika zřícenin hradů a zámků. Vhodné je použít silniční, případně crossové kolo. Start je v Kynšperku nad Ohří na vlakovém nádraží. V podstatě od samého začátku se cesta mírně zvedá. Jede se mimo jiné přes Kolovou, Dvorečky až na Lazy, které jsou na 16,2 kilometru. Zhruba na 19 kilometru se nachází nejvyšší bod trasy, který je cca v 900 m. n. m.. Během 19 kilometrů tedy nastoupáte přibližně 470 metrů. Poté už bude následovat pohodlný pěti kilometrový sjezd do cíle v Lázních Kynžvart.

Pernink – Nové Hamry – Pernink

Jedná se o středně náročnou trasu, která měří 38,2 km. Vzhledem k profilu a povrchu trasy se doporučuje využít horské kolo. Start je v Perninku v 840 m. n. m. a zpočátku trasa kopíruje Krušnohorskou magistrálu. Na necelém pátém kilometru se nachází nejvyšší bod trasy Vlčí hora (945 m. n. m.). Poté následuje dlouhé klesání přes Jelení (11 km), údolím Rolavy až do Nových Hamrů (700 m. n. m.)na 27,4 kilometru. Následně se trasa opět zvedne až do cca 910 m. n. m., což je zhruba dva kilometry před cílem. Následuje sjezd do Perninku.

Z Kraslic do Dolní Nivy
26 kilometrů dlouhá, středně náročná trasa, vhodná především pro crossová kola. Je to poměrně náročnější okruh kolem Kraslic, v jehož rámci můžete navštívit např. kostel Božího těla, Rotavské varhany nebo lovecký zámeček Favorit. Po startu v Kraslicích se cca po čtyřech kilometrech dostanete do Stříbrné, odkud na Vás čekají náročné dva kilometry do kopce, během kterých nastoupáte zhruba 200 metrů. Následuje devítikilometrový sjezd údolím Rotavy. Klesání opět vystřídá pozvolné stoupání až na 21 kilometr. Odtud už jedete jenom s kopce přes Háj do Dolní Nivy.

Pernink – Dračí skála – Pernink
Další z kategorie středně náročných tras. Není nikterak dlouhá, měří pouze 22,2 km, ale za to její profil je poměrně náročný.  Vhodné pro crossová, případně horská kola. Po startu v Perninku během úvodních třech kilometrů nastoupáte cca 100 metrů. Následuje poměrně prudké 8 kilometrů dlouhé klesání do Lužce. Další tři kilometry budou opět dosti náročné, protože při nich překonáte převýšení cca 250 metrů. Zbytek trasy už nabízí přijatelný takřka rovinatý profil. Těsně před návratem do Perninku se nachází Dračí skála.

Okruh po okolí božího Daru

Na závěr jsme vybrali jednu náročnou trasu nahoru a dolů v okolí Božího Daru. Trasa měří 26,9 kilometru a je vhodná pro crossová kola, případně MTB. Po startu na Božím Daru začnete takřka okamžitě klesat z 1023 m. n. m. přes Jáchymov až do výše 680 m. n m. na sedmém kilometru. Odtud se trasa znovu zvedne a přes Mariánskou vystoupáte až na Božidarský Špičák (22 km), který se nachází ve výšce 1115 metrů nad mořem. Zbývajících sedm kilometrů na Boží Dar už představuje pohodlnou cestu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe