Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Červen 2015 06:36

  Vodní nádrž Matylda

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Nádrž leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širákem, poblíž městské části Souš. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového dolu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř čtyřiceti hektarů vodní plochy.

Příznivci slunění a koupání naleznou na východních březích nádrže písčitou pláž i travnaté plochy. Vždy první červnový víkend zahajuje správce vodní nádrže Matylda, Technické služby města Mostu, provoz půjčovny loděk a vodních šlapadel, stejně jako jsou k dispozici atrakce na vodní hladině. To vše mají návštěvníci Matyldy k dispozici až do konce prázdnin. V lovné sezoně jsou zalesněné západní břehy Matyldy cílem rybářů z širokého okolí. V prostřední části nádrže lze jezdit na vodních lyžích a skútrech, což je v posledních letech na Matyldě hodně vyhledávaná zábava návštěvníku zblízka i z odlehlejších končin naší republiky. Břeh vodní plochy lemuje okruh upravený pro cyklistiku, rekreační běh i jízdu na in-line bruslích. In-line dráha má délku 4 km, šířku 5 m. Její povrch tvoří poměrně kvalitní asfalt. O to, aby byl povrch stále v dobrém stavu a mohl být hojně využíván in-line bruslaři, se velmi dobře starají Technické služby města Mostu. Vzhledem k téměř nulovému převýšení je dráha vhodná i pro méně zkušené bruslaře. Věci si můžete odložit do uzamykatelných skříněk na začátku dráhy. Vedle asfaltového okruhu lemuje Matyldu ještě jeden okruh, který má převážně škvárový povrch, který využívají především rekreační běžci.

Areál je vybaven sociálním zařízením (sprchy, WC, převlékárna), stojí zde stánky s občerstvením a sezónní autokemp je využíván hlavně v době konání motoristických závodů na nedalekém automobilovém okruhu. V těsné blízkosti areálu se nachází i kynologické cvičiště.

K vodní nádrži vedou tři přístupové cesty: pěšky z jižní strany od mostecké čtvrti Zahražany, autobusem se zastávkou na konečné stanici v Souši nebo autem odbočkou ze silnice Most - Chomutov.

Na Matyldě se pořádá celá řada akcí. Velkou popularitu mají největší amatérské závody dračích lodí v ČR, jejichž už 4. ročník se uskuteční ve dnech 12. – 13. června. Celou řadu příznivců si získal i maratón na in-line bruslích, který se konal loni v září a jehož další pokračování bude opět v září i letos. Akce se pořádá jako mistrovství České republiky v silničním maratonu na in-line bruslích.                                     
I mimo letní sezonu je vodní nádrž Matylda a její břehy místem, kde lze prožít příjemné chvíle procházek ve zrekultivované krajině nedaleko od města.

V zimních měsících pokud jsou klimatické podmínky příznivé, jsou zde upravovány běžecké stopy pro běžkaře a vodní plochu lze využít k bruslení.


 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe