Domů
PDF Tisk Email
Úterý, 09 Červen 2015 13:33

  Lepší koupit nové nebo z bazaru?

Blíží se období zvýšeného zájmu o cyklistiku a ostatní sport. V dnešní době, kdy je velký trend udržovat si dobrou fyzickou kondici a dbát na zdravý životní styl jsme tímto trendem ovlivněni a tak i ti největší lenoši možná v tomto jarním období zvažují, že přeci jen se sportem začnou. Jenže počáteční náklady s pořízením sportovního vybavení nás

můžou přijít na nemalé peníze. Někteří z nás zauvažují, proč si nekoupit zboží již použité? Na internetu je nepřeberné množství možností, ale pro ty, kteří si zboží rádi nejprve tzv. „osahají“, než jej zakoupí, je zde možnost  zakoupit sportovní zboží a potřeby v kamenných prodejnách sportovních potřeb z komisního prodeje. (rozhovor s paní  Monikou Romaňákovou, vedoucí prodejny Avantgard sport, ul. J. Průchy 1682 Most) Navštívili jsme prodejnu Avantgard sport v Mostě, která již po dlouhou dobu nabízí zboží nejen komisní, ale také nové, za přijatelné peníze.

Jak dlouho již Vaše prodejna své zboží nabízí?

Tato prodejna je v Mostě  cca 15 let a po celou dobu nabízí sportovní zboží jak nové tak komisní a také servisní služby . Stálého mechanika, který nabízí opravy a servis v naší prodejně zde máme k dispozici již 10 let.

O co mají zákazníci  největší zájem?

Nejvíce se kupují z nového zboží duše, pláště, kolečka, oblečení, atd. a veškeré komisní zboží. Toto zboží nabíráme vždy aktuálně podle ročního období. 

Co všechno je u Vás možné zakoupit?

V komisním zboží v této sezóně nabízíme kola, in-line, kočárky, z nového zboží nabízíme nová kola, hlavně  značky DEMA, doplňkové zboží, příslušenství, oblečení, doplňky a další zboží a to jak pro dospělé tak i pro děti.

Za jakou cenu se u Vás dají například kola z komisního prodeje v této době pořídit?

Ceny jsou individuální, velmi záleží na značce výrobku, ale můžu říci, že u dětských kol jsou ceny cca okolo jednoho tisíce korun a kola pro dospělé se pohybují okolo dvou tisíc korun.

To jsou určitě ceny zajímavé, ale co když do kola z komisního prodeje tuto částku investuji a po čase zjistím závadu a na kole jezdit nemůžu, není tedy raději lepší si zaplatit víc a  koupit si  nové ?

Všechna naše kola, která nabízíme v naší prodejně, projdou servisní prohlídkou, pokud zjistíme závady, kolo nenabízíme, případně, po dohodě z majitelem kolo opravíme a teprve potom se nabízí. Nemělo by se tedy stát, že si u nás zákazník koupí kolo, které nemůže používat.

A jak je to u Vás s reklamacemi?

Záruku u nového zboží samozřejmě poskytujeme dle zákona a u komisního zboží tato záruka není. Za prodávané použité a komisní zboží zakoupené na prodejně prodejce neručí. Vzhledem k tomu, že nabízíme servis, má ale zákazník možnost u nás zakoupené komisní zboží servisovat. Musím ale říci, že reklamací na naší prodejně máme minimálně, stane se nám tak jedenkrát za rok, že se vyskytne nějaký problém a zákazník se dostaví k reklamaci zakoupeného zboží.

Jak dlouho může trvat u Vás prodej komisního zboží?

Vzhledem k tomu, že se vždy jedná o sezónní zboží, tak co se v sezóně neprodá, tak si musí klient vyzvednout na konci sezóny. Letní sezona trvá podle počasí, zpravidla od konce března do konce září až října. Největší zájem o kola je vždy v tomto období, tedy květen, červen, maximálně až do konce prázdnin. Ostatní zboží do konce sezony. Otázkou je, jaké zboží se nabízí a jaká je momentálně po něm poptávka. Zboží může být prodané rychle, ale může to i chvíli trvat. Podstatná je kvalita a hlavně cena nabízeného zboží, se kterou se vždy snažíme majiteli poradit. V jeho i v našem zájmu je co nejrychleji věc prodat.

Již jste se zmiňovala, že nabízíte servis. V jakém rozsahu?

Ano, na prodejně je vždy k dispozici mechanik, který je v určitých případech schopen na počkání opravit závadu, zpravidla je to píchlé kolo u kočárku. Standardně ale provádíme opravy při menších závadách do druhého dne, jinak dle domluvy. Záleží vždy na závažnosti opravy. Opravy a servis nabízíme nejen na naše zboží. Co se týká rozsahu, je těžké to určit, v podstatě se jedná o jakoukoliv závadu. My jsme například schopni i klientovi sestavit na míru celé kolo, dle jeho požadavků. V tomto případě vždy z dílů firmy DEMA.

To je skvělé. Mluvili jsme o komisním prodeji ale ještě se chci zeptat na nové zboží. Proč by měli zákazníci u Vás kupovat i nové zboží?

U nového zboží se snažíme na trhu vyhledávat zboží kvalitní, ve střední a nižší cenové relaci. A i u dražšího zboží se snažíme ceny držet co nejníže. Pokud požadované zboží není momentálně na naší prodejně, jsme schopni ho objednat i podle katalogu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe