Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 27 Červen 2015 03:54

  České středohoří – cyklostezky II

Minulý týden jsme pro Vás připravili nabídku tipů na výlety na kole po Českém středohoří. Vzhledem k tomu, že tato malebná krajina skýtá ještě spousta dalších možností, kam se lze nejen na kole vypravit, připravili jsme pro Vás dnes druhý díl nabídky cyklostezek v této oblasti. Představíme si další tři trasy, vždy po jedné z kategorie lehkých, středně obtížných i náročných.
Údolím Labe
Jedná se o nenáročnou, 42 km dlouhou trasu, která má svůj start i cíl v Roudnici nad Labem. Celá trasa vede po takřka dokonalé rovině s nulovým převýšením. Jede se výhradně po silnici, přesto se doporučuje využít crossové kolo. Po startu v Roudnici se pokračuje do Doksan (10 km). Následně přes Brňany a Bohušovice nad Ohří dojedete do Terezína (20 km). V Litoměřicích se na 24 kilometru napojíte na Labskou vinařskou cestu. Přes Křešice, Lounky a Černěves po ní dojedete až do Vědomic (40,5 km). Odtud už to máte necelé dva kilometry do cílové Roudnice nad Labem.

Labskou trasou na Velké Březno

Trasa začíná i končí v Ústí nad Labem, měří 41 km a řadí se do kategorie středně náročných. Na tuto cyklostezku lze bez problémů použít silniční, trekové i horské kolo. Trasa vede výhradně po silnici. Prvních deset kilometrů po startu v Ústí nad Labem (železniční zastávka) vede po absolutní rovině až do Velkého Března. V Malém Březně (14,5 km) se začne silnice zvedat. Během osmi dalších kilometrů nastoupáte téměř 350 metrů až do výšky 520 m. n. m.. Následuje čtyř kilometrový sjezd, v jehož průběhu klesnete až do výšky 300 m. n. m. (26 km). Poté budete před sebou mít další cca 5 km dlouhé pozvolné stoupání až do výše 500 m. n. m. v obci Malečov. Zbylých deset kilometrů trasy už je pouze klesání přes Střekov do cílové destinace v Ústí nad Labem železniční zastávce.

Kokořínsko se startem a cílem v Mšeně
30,7 km dlouhá náročná trasa je vhodná pro milovníky horských kol a náročných terénů. Během cesty se budete pohybovat po silnicích ale hlavně po stezkách CHKO Kokořín, kde budete zdolávat zajímavé kopce. Převýšení na této trase není nikterak velké, ale je to hlavně profil, který tuto trasu řadí do kategorie náročných. Většinou se jedná o náročný terén s prudkým klesáním a příkrým stoupáním. Po startu v Mšeně se zhruba na osmém kilometru dostanete na Horní Housku, kde si můžete udělat přestávkou zpestřenou prohlídkou renesančního zámku Houska. Dále trasa pokračuje náročným terénem přes Beškov (17 km) do Ráje (25 km). Tady už se vrátíte na sinici, po které dojedete zbylých šest kilometrů do cílového Mšena.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe