Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 16 Červenec 2015 06:05

  České středohoří - cyklostezky IV

V uplynulých třech týdnech jsme Vám představili celkem devět tipů na výlety na kole v Českém středohoří. Protože České středohoří je poměrně rozsáhlá oblast, která nabízí velké množství zajímavých destinací, které stojí za výlet, přiblížíme Vám dnes další tři cyklostezky, které se v této překrásné krajině nacházejí.
Z Mimoně kolem Ralska
Středně náročná trasa, která měří 46 km a start i cíl má v Mimoni. Samotná trasa vede nádherným prostředím bývalého vojenského prostoru Ralsko. Doporučuje se použít crossové kolo, případně MTB. Po startu v Mimoni se pokračuje do Novin pod Ralskem, přes které dojedete do Stráže pod Ralskem (10 km). Tam se začne trasa pozvolna zvedat. Přes Dubnice a Křižany se dostanete na cca 26 km na nejvyšší bod celé trasy, který je ve výšce 460 m. n. m.. Zbývajících 20 km je už potom takřka výhradně mírné klesání. Jede se přes Osečnou a Hamr na Jezeře (36 km), odkud je to deset kilometrů do cílové destinace v Mimoni.

Vzhůru na Říp!
Středně náročná trasa, která začíná a končí v Roudnici nad Labem. Trasa je středně náročná spíše délkou (51,5 km) než terénem, vede po cyklotrase zvané Labská vinařská cesta a po silnicích. Nejnáročnější část trasy je stoupání na horu Říp. Cyklotrasa je vhodná pro všechny typy kol. Po startu v Roudnici je následujících 30 km prakticky ideální rovina. Jede se přes Račice (8,5 km), Horní Počáply (14 km), Dolní Beřkovice (až sem se jede po Labské vinařské trase, dále je vše po silnici), Cítov (20 km) do Spomyšle (30 km). Následujících 7,5 km do Mnetěše je nejdříve mírně do kopce, poté zase z kopce. V Mnetěši začíná 6,5 km dlouhé stoupání na Říp, během kterého nastoupáte 220 metrů. Prvních cca pět kilometrů je stoupání hodně pozvolné, ale na zbývajících necelých dvou kilometrech před Vámi vyroste doslova stěna. Pokud se dostanete nahoru na Říp (450 m.n.m. – 44 km), tak ale ještě nemáte úplně vyhráno. Čeká vás totiž velice prudký 6 km dlouhý sjezd téměř až do cíle. Posledních 1,5 km zpět do Roudnice už je potom snadnou záležitostí.

Úštěcký okruh
Do třetice středně náročná trasa, která měří 34 km. Vede výhradně po silnicích, proto je logicky nejoptimálnější použít silniční kolo. Po startu v Úštěku (250 m.n.m.) se prvních pět kilometrů prakticky pouze stoupá až do Srdova (370 m.n.m.). Následuje 3,5 km dlouhý, ale nikterak prudký sjezd do Liběšic. Odtud se pokračuje takřka po rovině až do Drahobuze (15 km). Následujících 13 km až na Skalku (28 km) vede mírně do kopce. Během tohoto úseku nastoupáte cca 200 metrů. Kousek za Skalkou se trasa zlomí směrem dolů a přes Ostré sjedete zpět do Úštěku.

 

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe