Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 25 Červenec 2015 04:53

  České středohoří - cyklostezky V

V uplynulých týdnech jsme Vám v celkem čtyřech článcích přinesli tipy na cyklistické výlety v oblasti Českého středohoří. Dnes se naposledy budeme věnovat nabídkám výletů na kole v této lokalitě. Přiblížíme Vám další tři cyklostezky, po kterých se můžete při poznávání Českého středohoří vydat.
Okruh kolem Hradčan
Jedná se o 42 km dlouhý okruh, který se sice řadí do kategorie nenáročných, ale i zde se najdou úseky, které prověří zdatnost jednotlivých cyklistů. Trasa vede převážně po silnicích a polních cestách, doporučuje se použít crossové kolo, případně MTB. Po startu v Hradčanech cesta mírně klesá až do Skalní brány (5,5 km). Následně se jede mírně zvlněným terénem přes Veselí, Provodín (17 km – možnost návštěvy Lysé Skály), Staré Splavy až na Mariánskou cestu (26,4 km). Kousek za ní čeká na cyklisty jediné strmější stoupání na trase. Během necelých dvou kilometrů vystoupáte cca 70 výškových metrů. Následuje velmi krátký sjezd a stejně krátké pozvolné stoupání na nejvyšší bod trasy Černou věž (33 km – 368 m. n. m.). Odtud už je to necelých deset kilometrů pouze z kopce dolů zpátky do Hradčan.

Okruh kolem Vítkovce
Trasa patří do kategorie středně náročných, přestože měří pouhých 19,4 kilometrů. Vede kolem zříceniny hrádku Vítkovec s možností návštěvy dalších památek. Optimální je použít na tuto trasu crossové, eventuálně horské kolo. Po startu v Holanech se trasa okamžitě začne pozvolna zvedat. V Hostíkovicích (3,3 km) se sklon stoupání ještě výrazně navýší. Během cca tří kilometrů nastoupáte přibližně 120 výškových metrů. Poté bude stoupání ještě pokračovat až na zhruba osmý kilometr, ale už půjde o velmi mírný posun vzhůru. Následně budete více než čtyři kilometry klesat do Stvolíků (12,3 km). Zbytek trasy vede po rovině přes Malý Bor (16,3 km), kde se v jeho těsné blízkosti nachází zřícenina hradu Vítkovec z 15. století, až zpátky do obce Holany.

Děčín – Děčínský Sněžník – Děčín
Další cyklostezka z kategorie středně náročných měří 44 km. Část trasy kopíruje Krušnohorskou magistrálu (celkem 11 km). Je vhodné využít crossové kolo či MTB. To nejnáročnější z této trasy Vás čeká hned v první polovině trasy. Po startu v Děčíně na Tyršově mostu pojedete následujících 19 km pouze do kopce. Stoupá se přes Jalůvčí (3 km), Vlčí jezírko (11 km), Sněžník (16 km) až na Děčínský Sněžník (19 km – 710 m. n. m.). Celkem nastoupáte velice slušných 570 metrů. Od této chvíle už však máte před sebou pohodovou jízdu. Začnete pozvolna klesat do Tisé (26 km), odkud pojedete cca 6 kilometrů takřka po ideální rovině, aby následně stezka začala prudčeji klesat až do cílové destinace v Děčíně.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe