Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 26 Říjen 2015 18:43

  Lyžařské areály v regionu před začátkem zimní sezóny

Do začátku zimní lyžařské sezóny sice zbývá ještě poměrně dost času, ale pojďme si ve zkratce přiblížit, co se aktuálně v některých ski centrech děje, případně co chystají na zimu nového pro své návštěvníky.

Ski areál Klínovec po velkých investicích v minulých sezónách nehodlá rozhodně ani letos zůstat pozadu. Investice do areálu před letošní sezónou by měla dosáhnout úctyhodné sumy cca 20 miliónů korun. Hlavní novinkou bude elektronický prodej skipasů, z čehož pro zákazníka plyne výhoda slevy při nákupu online skipasu, jakož i to, že se vyhne případné frontě na pokladnách. Chystá se také vylepšení odjezdu z horní stanice Jáchymovské pro snowboardisty pomocí tažného lana. Dojde také k posílení systému výroby technického sněhu. Bude postavena nová výkonná plně automatizovaná čerpací stanice s chlazením vody, pro severní stranu areálu a arzenál sněhových děl posílil o dalších 20 děl. Celkový počet sněhových děl na Klínovci dosáhne počtu 22 vrtulových děl a 125 ks tyčových děl. Výkon systému se tak zvýší o 10%. Kompletní rekonstrukcí projde příjezdová cesta na parkoviště u spodní stanice Prima Express v Jáchymově. Toto parkoviště také získá vylepšený povrch parkovacích a odstavných ploch.

 Ski areál Klíny ukončil 28. 9. letní sezónu a aktuálně se chystá na to, aby bylo vše připraveno na zimní, lyžařskou sezónu. Aktuálně je k dispozici sportovní hala s lezeckou stěnou, funguje i horoškola. V provozu je rovněž kompletní wellness (sauna, masáže a fitness). K dispozici je pochopitelně i ubytování a restaurace v hotelu Emeran. Stejně jako jsou dostupné i prakticky všechny další ubytovací a stravovací prostory v areálu. Klíny nehlásí před zimou zatím žádnou podstatnou novinku, ale s příchodem prvního sněhu by mělo být vše připravené pro vyznavače lyžařského sportu.

Sport Centrum Bouřňák pojal loňskou zimní sezónu jako „nultý rok,“ poté, co se několik předchozích sezón nevydařilo úplně podle představ provozovatelů i zákazníků. Zimní sezóna 2014/15 byla po řadě úprav a vylepšení, které před ní proběhly, hodnocená jako úspěšná. Důkazem toho byl i podstatně větší zájem o areál ze strany lyžařské veřejnosti, než tomu bylo v sezónách předchozích. Nedlouho poté, co koncem března lyžařská sezóna na Bouřnáku skončila, započaly přípravy na další zimní sezónu. Aktuálně se v areálu stále pracuje tak, aby byl SC Bouřňák na začátek nové sezóny dokonale připraven.   

 Také Ski areál Telnice se momentálně připravuje na nadcházející zimní sezónu. Nechystají se žádné převratné změny, ale dělá se vše proto, aby zákazníci, kteří navštíví toto lyžařské centrum kousek od Ústí nad Labem, byli maximálně spokojeni s kvalitou nabízených služeb a také podmínek pro jejich dokonalé lyžařské vyžití. Aktuálně už byl zahájen zvýhodněný předprodej sezónních skipasů a dárkových poukázek.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe