Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 16 Leden 2016 05:29

  Lyžařské podmínky v Krušných horách na tento víkend

Díky dobrým klimatickým a sněhovým podmínkám se oproti minulému týdnu poměrně výrazně navýšila nabídka zalyžovat si v regionu Krušných hor. Ve všech čtyřech nejvýznamnějších lyžařských střediscích z pohledu mosteckého regionu (Klínovec, Klíny, Bouřňák a Telnice) je alespoň v omezené míře možnost věnovat se sjezdovému lyžování.

Tradičně nejlepší podmínky nabízí největší a nejvýše položené lyžařské středisko na Klínovci. V provozu jsou lanovky Dámská, Cine Star Express, SUZUZKI a v režimu pro pěší Prima Express. Ze sjezdovek jsou upraveny pro veřejnost Dámská, Pařezovka, Přemostěná a dětský park Primáček u Huga. Na sjezdovkách leží 60 – 80 cm technického sněhu, podmínky pro lyžování jsou vynikající. Teplota se pohybuje těsně pod bodem mrazu.

Sportareál Klíny je z mosteckého regionu nejdostupnější, ale v současnosti nabízí ze všech středisek nejmenší možnost lyžařského vyžití. V provozu je pouze vlek K1 – Poma, lyžuje se tedy cca na 300 metrovém úseku. K dispozici je i večerní lyžování. Je předpoklad, že začátkem příštího týdne by se mohlo povést dosněžit Centrální sjezdovku, poté by se pochopitelně rozjela i lanovka. Na sjezdovce leží aktuálně 30 – 50 cm technického sněhu, teplota je lehce nad nulou.

V průběhu dneška (15. ledna) se pro vyznavače sjezdového lyžování otevře celý Sport Centrum Bouřňák. Provozovatelé využili příznivých sněhových podmínek, podařilo se jim připravit k provozu sjezdovky Slalomák, 3, 4, Turistickou, Údolí, Mikesku a Hrobskou. Teploty se pohybují v současnosti kousek pod nulou, na sjezdovkách leží kolem 50 cm technického sněhu.

V současné době už se také lyžuje v omezené míře ve ski areálu Telnice, poblíž Ústí nad Labem. K dispozici je lyžování v prašanu na sjezdovce Macháček – nová a také na Mevě. Obě sjezdovky jsou velmi dobře upravené. Na sjezdovkách leží 30 – 50 cm technického sněhu, teplota se pohybuje zhruba čtyři stupínky pod bodem mrazu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe