Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 22 Leden 2016 12:35

Lyžařské podmínky v Krušných horách na tento víkend

Stejně jako minulý týden, tak Vám i v tomto týdnu nabídneme aktuální sněhové podmínky ve čtyřech, z pohledu mosteckého regionu nejzajímavějších, lyžařských areálech, které nabízejí možnost kvalitního lyžařského vyžití. Během celého týdne panovaly poměrně velké mrazy, které byly navíc doprovázeny i četným sněžením, takže lze obecně konstatovat, že podmínky pro lyžování se oproti minulému týdnu ve většině případů zlepšily, nikde nedošlo k tomu, že by se situace zhoršila.

Tradičně nejlepší podmínky panují v největším lyžařském centru na Klínovci. Tady leží na sjezdovkách aktuálně 70 – 100 cm technického sněhu. Teploty se i přes den pohybují hodně hluboko pod bodem mrazu, lyžovat se dá od 9 – 16 hodin. V provozu jsou sjezdovky Dámská, Slalomák, Turistická, Pařezovka, Přemostěná, Pod Zámečkem a dětský park Primáček u Huga. V pátek se otevře další sjezdovka Jáchymovská. Všechny sjezdovky jsou ve výborném stavu. Z lanovek jsou v provozu Dámská, Cine Star Express, SUZUKI, Prima Express + vlek F, na kterém bude v pátek probíhat od 16 – 21 hodin večerní lyžování. Pro běžkaře je připraveno přes 30 km běžeckých tras.

Během tohoto týdne se také výrazně vylepšily podmínky pro lyžování na Klínech. Na sjezdovkách leží aktuálně 40 – 60 cm technického sněhu. Teplota se pohybuje kolem -8 stupňů. V provozu je lanovka a vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek můžete využít Centrální, Kotvu a Pomu. Momentálně probíhá zasněžování sjezdovky Pařezovka a část sjezdovky Kotva. Lyžovat se dá denně od 9 – 16 hodin. Večerní lyžování je potom k dispozici od 17 – 20 hodin. Na běžeckých tratích leží aktuálně cca 30 cm sněhu. Upravené jsou trasy Klínská brána – Jelení hlava – Fláje, Klínská brána – Zámeček – Český Jiřetín – Tetřeví cesta, Klíny – Klínská brána – Jelení hlava a také tratě na Mračném vrchu.

Ve Sport Centru Bouřňák, panují přibližně stejné podmínky pro lyžování, jaké byly minulý víkend. K dispozici je 5 z 6 sjezdovek (celkem 5,2 km), v provozu není pouze Stará sjezdovka. Sjezdovky pokrývá cca 50 cm technického sněhu, z toho 10 cm je nový sníh. Teploty klesají až k hodnotě – 10 stupňů. Běžecké tratě v okolí areálu bohužel stále ještě nejsou upravené.

Také Ski areál Telnice hlásí lepší lyžařské podmínky, než jaké byly k dispozici minulý víkend. V současnosti už je v provozu 5 sjezdovek (3,3 km). K sjezdovkám Macháček – Nová a Meva přibyl ještě Macháček – Buben, Cvičná louka a Kids Park Kašpárek. S výjimkou Slalomáku fungují také všechny vleky a lanovka Zadní Telnice - Rudný. Sjezdovky pokrývá 30 – 60 cm prachového sněhu, teploty klesají večer až k – 10 stupňům. Momentálně je také upraveno 8 km běžeckých tratí.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe