Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 23 Leden 2016 07:02

  Dlouhá Louka - ráj pro běžkaře

Obec Dlouhá Louka - Osek se nachází v nadmořské výšce 872m n. m (výchozí bod zimních běžeckých tras, taktéž letních cyklistických). Ve vzdálenosti cca 1km se nachází rozhledna na Vlčí hoře 890m n. m. s nádherným výhledem na České Středohoří. Za dobré viditelnosti je vidět Klínovec, Ještěd a také severní část Prahy-Kobylisy. Dlouhá Louka nabízí v zimě dokonalé vyžití pro lyžaře – běžkaře. V běžeckém areálu je celkem sedm základních běžeckých okruhů.

1 Fláje (zelený) – měří 11,5 km a jeho trasa vede v nádherné krajině obory a přehrady Fláje.
2. Žebrácký roh (oranžový) – měří 20 km a vede až na hranice se SRN.
3. Vrch tří pánů (žlutý) – jeho délka je 8,5 km, okruh vás zavede na jeden z vrcholů v okolí Dlouhé Louky – Vrch tří pánů.
4. Vysoká Mýť (modrý) – měří 6 km a nachází se v okolí Dlouhé Louky a vrcholu Stropník.
5. Loučná (fialový) – měří pouze 5,3 km, ale má velké převýšení, součástí okruhu je nejvyšší bod severovýchodní části Krušných hor Loučná (956 m. n. m.).
6. Vlčí hora (červený) – je ze všech nejkratší, měří jen 3 km. Okruh vás zavede na vrchol Vlčí hory.
7. Magistrála (červená) – v úseku Dlouhé Louky 14 km od přehrady Fláje na Nové Město.

Aktuálně se teplota na Dlouhé Louce pohybuje více než 7 stupňů pod bodem mrazu (středa ráno) a na tratích leží 35 – 45 cm prachového sněhu. Pro běžkaře je momentálně upraveno 64 km tratí, které se upravují rolbou prakticky každý den. I proto jsou všechny tratě ve vynikajícím stavu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe