Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 29 Leden 2016 07:51

Lyžařské podmínky v Krušných horách na tento víkend

I na nadcházející víkend jsme pro vás připravili přehled sněhových podmínek ve vybraných lyžařských střediscích v Krušných horách. Poté, co v minulém týdnu panovaly velké mrazy a lyžařské podmínky byly ve všech lokalitách takřka ideální, tak v tomto týdnu došlo k velkému teplotnímu výkyvu, opravdu výrazně se oteplilo, což pochopitelně příliš neprospělo k udržení ideálních lyžařských podmínek. Takřka všude došlo k nějakému omezení, ale během nadcházejícího víkendu by měly být všechny areály v provozu.

Primát mezi všemi ski areály si i nadále samozřejmě udržuje Klínovec. Tady došlo proti minulému týdnu jenom k minimálnímu omezení. Na sjezdovkách se aktuálně nachází 50 – 70 cm technického sněhu. Teploty oscilují kolem 0. Funkční jsou sjezdovky Slalomák, Turistická (omezení), Pařezovka, Přemostěná, Pod Zámečkem, Jáchymovská a dětský park Primáček u Huga. Sjezdovka Turistická je uzavřena z důvodu reprezentačního skikrosového tréninkového kempu. Každý den cca po 12h je trať přístupná i pro veřejnost. V provozu je tedy více než 16 km sjezdovek. Oproti minulému víkendu tak není v provozu pouze Dámská sjezdovka. Z lanovek jsou v provozu Prima Express, CineStar Express, SUZUKI vlek F a pojízdné pásy v dětském parku Primáček u Huga. Upravené jsou i některé běžecké stopy v okolí Klínovce.

Na Klínech se podmínky pro lyžování nezhoršily, v provozu je lanovka i vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek je možné využívat Centrální, Kotvu, Pomu a Pařezovku. Mimo provoz je pouze vlek K2 – Slalomák. Na sjezdovkách je 30 – 40 cm technického sněhu, teploty se pohybují po většinu dne většinou těsně nad nulou. Běžecké tratě jsou otevřené, ale momentálně nejsou upravované.

Sport Centrum Bouřňák byl od pondělka do čtvrtka uzavřen z důvodu toho, aby se tratě při vysokých teplotách, které momentálně panují, pošetřily na jarní prázdniny teplického okresu, které začnou v pondělí 1. února. Celý areál se znovu otevře pro veřejnost už v pátek. K dispozici budou sjezdovky Slalomák, Mikeska a Údolíčko. Od pondělka se počítá se znovuotevřením dalších sjezdovek. Na sjezdovkách leží 40 – 50 cm technického sněhu. Teploty se po většinu dne pohybují lehce pod bodem mrazu. Běžecké tratě, stejně jako minulý víkend, stále postrádají jakoukoli úpravu.

Ani Ski areál Telnice nehlásí žádné velké změny. Oproti minulému víkendu došlo pouze k uzavření cvičné louky. V provozu tak stále zůstávají sjezdovky Macháček – Nová, Meva, Macháček – Buben a Kids Park – Kašpárek. V provozu je lanovka Zadní Telnice – Rudný a vleky Meva I., Meva II. a Kids Park – Kašpárek. Teplota je zde poměrně výrazně nad bulou, Na sjezdovkách leží už jen cca 20 – 40 cm mokrého sněhu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe