Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 12 Únor 2016 11:54

Lyžařské podmínky v Krušných horách na víkend 12. - 14. 2. 2016

V okrese Most se blíží nezadržitelně jarní prázdniny, které vypuknou v pondělí 15. února. Pro spousta rodin to znamená jedinečnou příležitost vyrazit na lyže. I proto pro Vás máme opět připraveno aktuální sněhové zpravodajství z lyžařských areálů, které jsou z mosteckého regionu nejlépe dostupné. Situace se oproti minulému týdnu opět o něco zhoršila vlivem teplého počasí. Takřka ideální podmínky však stále panují na Klínovci, dobře se dá lyžovat i v nejbližším areálu na Klínech. Bohužel, Sport Centrum Bouřňák i Ski areál Telnice jsou aktuálně mimo provoz.

Stabilně nejlepší lyžařské podmínky v nejbližším okolí nabízí ski areál Klínovec, kde panují velmi dobré podmínky pro lyžování. Přes noc napadlo 5 cm sněhu, teploty se pohybují i přes den pod bodem mrazu. Denně se upravuje přes 13 km sjezdovek všech obtížností včetně nové Jáchymovské. Sjezdovky jsou ve vynikajícím stavu, pokryty 30 – 70 cm technického sněhu. Z důvodu zhoršených sněhových podmínek je sjezdovka Jáchymovská zprovozněna v omezeném režimu, v některých místech je upravena v zúženém profilu. V provozu lanovky Prima Expres, CineStar Express, SUZUKI, Dámská dále vlek F a pojízdné koberce v dětském parku Primáček u Huga. Večerní lyžování probíhá denně od 16:00 do 21:00 na sjezdovce Pod Zámečkem. V provozu je skibus mezi vrcholy Klínovce a Fichtelbergu a dále pravidelné linky z Háje, Loučné, Božího Daru, Mariánské, Jáchymova a Kovářské.

Na Klínech je situace podobná, jako byla minulý týden. V provozu je lanovka i vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek je možné využívat Centrální, Kotvu, Pomu a Pařezovku. Mimo provoz je pouze vlek K2 – Slalomák. Nefunguje ani Snowpark a bohužel jsou stále uzavřeny všechny běžecké tratě. Sjezdovky aktuálně pokrývá 15 – 40 cm technického sněhu, teploty oscilují kolem 0.

Sport Centrum Bouřňák je bohužel až do odvolání uzavřený pro veškerý provoz. Zatím nejsou k dispozici žádné bližší informace o tom, jestli se v nejbližší době změní něco k lepšímu.

Ski areál Telnice byl ve středu a ve čtvrtek uzavřen, provozovatelé předpokládají, že od pátku by měl být opětovně zahájen provoz lanové dráhy a hlavních sjezdových tratí. Na sjezdovkách leží 15 – 30 cm zamrzlého sněhu, teploty se pohybují lehce nad nulou.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe