Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 19 Únor 2016 17:21

Lyžařské podmínky v Krušných horách na víkend 19. - 21. 2. 2016

V mosteckém okrese aktuálně probíhají jarní prázdniny, během kterých přálo lyžařům také počasí. V průběhu týdne se citelně ochladilo, připadl i nový sníh, což jen prospělo k vylepšením lyžařských podmínek v jednotlivých zimních střediscích v Krušných horách. I tento týden Vám přinášíme aktuální sněhové zpravodajství z vybraných lyžařských destinací, které jsou velmi dobře dostupné z mosteckého regionu. Primát mezi lyžařskými centry si stále udržuje Klínovec, ale dobře si zalyžujete i na Klínech či ve ski areálu Telnice. Bohužel, Sport Centrum Bouřňák stále zůstává až do odvolání uzavřen.

Nejlepší podmínky pro lyžování nabízí tradičně největší lyžařský ski areál v Krušných horách na Klínovci. V provozu jsou všechny sjezdovky, které jsou ve vynikajícím stavu a jsou utažené na manšestr. Leží na nich cca 40 – 70 cm technického sněhu. Využít můžete lanovky Prima Expres, CineStar Express, SUZUKI, Dámská dále vlek F a pojízdné koberce v dětském parku Primáček u Huga. Večerní lyžování probíhá denně od 16:00 do 21:00 na sjezdovce Pod Zámečkem. Teploty na Klínovci se přes den pohybují okolo nuly.

Na Klínech panuje setrvalý stav, jaký byl i minulý týden. V provozu je lanovka i vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek je možné využívat Centrální, Kotvu, Pomu a Pařezovku. Mimo provoz je pouze vlek K2 – Slalomák. Nefunguje ani Snowpark a bohužel jsou stále uzavřeny všechny běžecké tratě. Sjezdovky aktuálně pokrývá 20 – 40 cm technického sněhu, teploty oscilují během dne lehce nad 0.

Sport Centrum Bouřňák je bohužel stále i přes zlepšené klimatické podmínky až do odvolání uzavřený pro veškerý provoz. Zatím nejsou k dispozici žádné bližší informace o tom, jestli se v nejbližší době změní něco k lepšímu.

Oproti minulému týdnu se ale opět rozjelo lyžování ve ski areálu Telnice. Lyžuje se na Mevě, Macháčku – Nová a Macháčku – Buben. V provozu je lanovka Zadní Telnice – Rudný, jakož fungují i vleky Meva I. a Meva II. Na sjezdovkách leží 15 – 30 cm prachovitého sněhu, který provozovatelé postupně doplňují technickým sněhem. Během dne se teploty pohybují těsně pod bodem mrazu.


 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe