Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 26 Únor 2016 05:08

Lyžařské podmínky v Krušných horách na víkend 26. - 28. 2. 2016

I poslední únorový víkend nabízí v regionu Krušných hor možnost solidního lyžařského vyžití. Oproti minulému týdnu došlo sice k mírnému zhoršení podmínek pro lyžování, ale lyžovat se rozhodně dá. Již tradičně nabízí největší možnosti největší ski areál Krušných hor Klínovec, kde panují pořád velmi dobré podmínky. Velice dobře se také drží ski areál Klíny, který je z mosteckého regionu jasně nejdostupnější. K určitému omezení došlo ve ski areálu Telnice, ale i zde je stále ještě možné v určité omezené míře lyžovat. Bohužel, setrvalá je situace ve Sport Centru Bouřňák, který je už delší dobu veškerému lyžařskému provozu uzavřen a vypadá to, že pokud se v nejbližší době prudce nezlepší sněhové podmínky v dané lokalitě, tak už si v letošní sezóně na Bouřňáku nezalyžujete.

Na Klínovci jsou v provozu všechny sjezdovky, které jsou ve velmi dobrém stavu. Leží na nich cca 30 – 70 cm technického sněhu. Denně se upravuje cca 11,5 km sjezdovek, včetně nejnovější téměř 3 km dlouhé sjezdovky Jáchymovská. Využít můžete lanovky Prima Expres, CineStar Express, SUZUKI, Dámská dále vlek F a pojízdné koberce v dětském parku Primáček u Huga. Večerní lyžování probíhá denně od 16:00 do 21:00 na sjezdovce Pod Zámečkem. Teploty na Klínovci se přes den pohybují lehce pod nulou.

Na Klínech panuje setrvalý stav, jaký byl v posledních dvou týdnech, akorát po troškách ubývá sněhové pokrývky. V provozu je lanovka i vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek je možné využívat Centrální, Kotvu, Pomu a Pařezovku. Mimo provoz je pouze vlek K2 – Slalomák. Nefunguje ani Snowpark a bohužel jsou stále uzavřeny všechny běžecké tratě. Sjezdovky aktuálně pokrývá 15 – 25 cm technického sněhu, teploty se i během dne drží pod bodem mrazu.

 Telnice hlásí oproti minulému týdnu jednu změnu. Lyžuje se na Mevě, Macháčku – Nová, ale Macháček – Buben byl bohužel uzavřen. V provozu je lanovka Zadní Telnice – Rudný, jakož fungují i vleky Meva I. a Meva II. Na sjezdovkách leží 15 – 30 cm technického sněhu, který se provozovatelé neustále snaží doplňovat ze sněhových děl. Během dne se teploty pohybují poměrně výrazně pod nulou.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe