Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 04 Březen 2016 08:23

  Lyžařské podmínky v Krušných horách na víkend 4. - 6. 3. 2016

I tento týden pro vás máme aktuální sněhové zpravodajství z vybraných lyžařských lokalit v Krušných horách, které jsou dobře dosažitelné z mosteckého regionu. Přestože tento týden začal kalendářně už březen, tak podmínky pro lyžařský sport jsou většinou stále velmi dobré. Hodně tomu napomohlo husté sněžení z pondělí na úterý, které ve všech střediscích přivítali s nadšením. V porovnání s minulým víkendem je situace prakticky identická. Stabilně nejlepší podmínky nabízí největší lyžařský areál Krušných hor Klínovec. Ale šanci kvalitně si zalyžovat máte i na Klínech, případně ve ski areálu Telnice. Pouze Sport Centrum Bouřňák je stále už třetí týden uzavřený a s největší pravděpodobností už lyžařům během zbytku letošní sezóny své služby nenabídne.

Areál na Klínovce je každodenně otevřen od 8:30 do 16:00 hodin. Upraveno je 11,5 km sjezdovek všech obtížností. V provozu jsou všechny 4 lanové dráhy, dále vlek F a pojízdné pásy v Hugovu dětském parku. Sjezdovky jsou ve vynikajícím stavu, pokryty 40 – 100 cm sněhu. Během jarních prázdnin, probíhá každý den večerní lyžování od 16:00 do 21:00 na vleku F. Příjezdové cesty do areálu, jsou bez problémů sjízdné. Teploty se během dne pohybují lehce pod bodem mrazu.

Na Klínech panuje setrvalý stav, jaký byl v posledních třech týdnech. V provozu je lanovka i vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek je možné využívat Centrální, Kotvu, Pomu a Pařezovku. Mimo provoz je pouze vlek K2 – Slalomák. Nefunguje ani Snowpark a bohužel jsou stále uzavřeny všechny běžecké tratě. Sjezdovky aktuálně pokrývá 20 – 40 cm technického sněhu, teploty během dne oscilují kolem nuly.

Žádné změny oproti minulému týdnu nehlásí ani ski areál Telnice na Ústecku. Velmi dobře jsou upraveny sjezdovky Meva a Macháček – Nová. V provozu je lanovka Zadní Telnice – Rudný, jakož fungují i vleky Meva I. a Meva II. Na sjezdovkách leží 20 – 40 cm zmrzlého sněhu. Teploty se neustále drží pod bodem mrazu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe