Domů
PDF Tisk Email
Pátek, 11 Březen 2016 19:59

Lyžařské podmínky v Krušných horách na víkend 11. - 13. 3. 2016

Lyžařská sezóna už se pozvolna začíná nachylovat ke svému konci, přesto jsou lyžařské podmínky ve vybraných ski areálech Krušných hor, které jsou z mosteckého regionu nejlépe dostupné, stále velice dobré, nemusíte se obávat toho, že byste si takřka v polovině března už nezalyžovali. Pomyslné prvenství si po celou zimní sezónu udržuje ski areál Klínovec, který nabízí stále vynikající podmínky pro lyžování. Velice dobře si vedou také na Klínech, kde už několik týdnů panuje setrvalý stav. Mírné zlepšení hlásí ski areál Telnice, naopak Sport Centrum Bouřňák už letošní zimní sezónu definitivně odepsal.

Areál na Klínovce je každodenně otevřen od 8:30 do 16:00 hodin. Upraveno je 13 km sjezdovek všech obtížností. V provozu jsou všechny čtyři lanové dráhy, dále vlek F a pojízdné pásy v Hugovu dětském parku. Sjezdovky jsou ve vynikajícím stavu, pokryty 40 – 100 cm sněhu. Během jarních prázdnin, probíhá každý den večerní lyžování od 16:00 do 21:00 na vleku F. Pro běžkaře je upraven okruh kolem Meluzíny. Příjezdové cesty do areálu, jsou bez problémů sjízdné. Teploty se během dne pohybují lehce nad nulou.

Na Klínec se provozovatelům daří již zhruba měsíc držet stejné lyžařské podmínky. V provozu je lanovka i vlek K1 – Poma. Ze sjezdovek je možné využívat Centrální, Kotvu, Pomu a Pařezovku. Mimo provoz je pouze vlek K2 – Slalomák. Nefunguje ani Snowpark a stále jsou uzavřeny všechny běžecké tratě. Sjezdovky aktuálně pokrývá 20 – 50 cm technického sněhu, teploty během dne oscilují těsně nad nulou.

Jednu změnu hlásí oproti minulému týdnu ski areál Telnice. Podařilo se opět zprovoznit sjezdovku Macháček – Buben. Velmi dobře jsou rovněž upraveny i sjezdovky Meva a Macháček – Nová. V provozu je lanovka Zadní Telnice – Rudný, jakož fungují i vleky Meva I. a Meva II. Na sjezdovkách leží 20 – 40 cm technického sněhu. Teploty už během dne vystupují nad nulu.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe