Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 26 Únor 2017 10:31

Zimní vyžití na severu – Český Jiřetín

Další místo kde na severu můžete naplnit své lyžařské choutky je Český Jiřetín, otevřeno je zde v časech od 09:00 do 16:00 a k dispozici je zde podle počasí čtveřice sjezdovek – každá s vlekem. Jednotlivé jízdné na sjezdovkách stojí 15 až 20 kč, dopolední či odpolední pemanentka 200kč, celodenní permanentka 300kč, děti do šesti let to mají zdarma a pod vleky je parkoviště také zdarma.

Jako každé správné lyžařské středisko i Český Jiřetín disponuje lyžařskou školou, která je v provozu každý víkend a bude pro velmi dobré podmínky v provozu i včetně pololetních prázdnin okresu Mostu (27.2. - 3.3. 2017) . Škola má v současné době 11 cvičitelů lyžování, 12 instruktorů lyžování, 3 instruktory snowboradingu a 5 praktikantů – cvičitelé a instruktoři mají licenci od českého svazu lyžařských škol. Cílem lyžařské školy je naučit děti školního věku základům lyžování, orientaci v terénu a pobytu v zimní přírodě, cvičitelé se budou věnovat jak úplným začátečníkům, tak i těm, kteří se již s lyžařským sportem seznámili a chtějí se ve svých dovednostech zdokonalit. Výcvik probíhá vždy o víkendech v sobotu a v neděli ve SKI Areálu v Českém Jiřetíně v Krušných horách vybaveným čtyřmi vleky a dětským lyžařským hřištěm s vlastním malým vlekem.

Český Jiřetín a jeho okolí nabízí ideální podmínky pro relaxaci, odpočinek i aktivní dovolenou s rodinami, dětmi či jinými kolektivy, díky své poloze je dobrou „základnou“ pro plánování a realizaci výletů směrem k poznání neobjevených krás Krušných hor. Český Jiřetín je také napojen na Krušnohorskou magistrálu a mimo toho že si zde můžete dobře zalyžovat je i zde dobré podhoubí pro kvalitní zimní dovolenou či víkend, komfortní únik z města za lyžováním, výlety či prostě jenom pohodou zde lze hned do několika míst. Apartmány Český Jiřetín poskytují komfortní ubytování ve třech nekuřáckých apartmánech s celkovou kapacitou 14 osob – jedná se o nově zrekonstruovaný dům v malebné krušnohorské obci na hranicích s Německem. Další místo k ubytování je například Penzion Stará Hračkárna který zde nabízí 6 nadstandardně vybavených garsonek a společenskou místnost s kuchyňským koutem. K dispozici je zde i několik chalup k pronajmutí, Roubenka Michaela, Roubenka Zuzana, Roubenka na sjezdovce, tyto chalupy mají různé parametry a je tu také chalupa s apartmány.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe