Domů
PDF Tisk Email
Úterý, 11 Listopad 2014 08:12

11.11.Spravedlivá remíza v posledním domácím utkání podzimu 2014

Baník Souš sehrál již poslední podzimní utkání v domácím prostředí tentokrát s celkem FK Motorlet Praha, který přijel do Mostu i s bývalým hráčem Baníku Souš Danielem Huňou.

TJ Baník Souš – FK Motorlet Praha  1:1 (0:1) na PK 4:5
Rozhodčí: Rais Ondřej – Ginzel Ondřej, Brož Vojtěch
Delegát FAČR: Filípek Patrik
ŽK: 4-2   ČK  : 1-0
Sestava: Unger – Popelka, Johana, Horák, Fiřt – Christof – Linka, Diego, Matyáš – Štípek, Kopta
Připraveni: Švarc, Hlaváček Petr, Zahradník, Hošek, Pátek, Hlaváček Martin
Realizační tým:
Koutenský Pavel – trenér, Novák Josef - asistent trenéra,
Černý Petr – vedoucí mužstva, Mathaus Richard – masér,
Hingarová Anežka - fyzioterapeut

Domácí  celek chtěl na soupeře vlétnou od první minuty, ale opak byl pravdou. Již v první minutě propadl míč mezi stopery a hostující útočník se řítil sám na branku, ale i on byl překvapen touto šancí a  jeho zakončení bylo žalostné. V 11. minutě utkání hosté vyslali na domácí branku slabou střelu, kterou domácí brankař Unger kontroloval a k úžasu všech míč skončil na tyčce branky. O minutu později přišel další protiútok hostujícího týmu, z levé strany přišla velmi jedovatá střela, kterou domácí brankař chytil. Teprve ve 21. minutě utkání přišla velká šance domácích, kdy zcela sám stál na hranici malého vápna kapitán týmu Štípek, který však nedokázal skórovat a míč poslal nad hostující  branku. Ve 28. minutě se snažil gólově prosadit individuální akcí Petr Linka, jeho střela však šla těsně tyče hostující branky. Ve 30. minutě se na druhé straně prosazoval individuálně také hostující hráč Hák František, ale míč nakonec do svatyně domácích nezasunul. O dvě minuty přišel rychlý protiútok Motorletu, hostující hráč šel sám na domácího brankaře, který jej dle názoru rozhodčího fauloval a byla proti domácímu celku nařízena penalta. Brankař Unger obdržel ŽK. Pokutový kop poté následně proměnil hostující hráč Zakour Ammar 0-1. Ve 37. minutě se domácí středopolař Diego pokusil vsítit branku a vyslal z pravé strany prudkou střelu, která skončila na tyči hostující branky. Ve 40. minutě měli domácí další dvě šance, nejprve míč putoval po trase Popelka-Diego-Štípek a posledně jmenovaný tuto akci zakončoval hlavou, ale hostující brankař byl na místě a míč vyrazil na roh. Po tomto rohu si na centrovaný míč naskočil domácí stoper Johana a míč skončil těsně vedle  branky. Ve 45. minutě ve středu hřiště se zažlutilo, kdy Johana z domácího celku za faul obdržel ŽK. Do poločasové přestávky se tak šlo za nepříznivého stavu pro domácí celek 0-1.

Do druhého poločasu domácí vstoupili s odhodláním obrátit skóre utkání ve svůj prospěch. Začátek byl parádní. Již ve 48. minutě utkání vhazoval na pravé straně aut do pokutového území hostujícího mužstva domácí bek Fiřt k odraženému míči se dostal útočník Jan Kopta a nohou vsítil další svoji branku v mistrovském utkání 1-1. V 52. minutě měli domácí „tutovku“ ke vstřelení branky. Po závaru v pokutovém území se k míči probojovával domácí záložník Matyáš, ale byl stržen a nakopnut soupeřem, poté v pádu přestřelil hostující branku. Píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. V 60. minutě se po rohu dostal k zakončení Štípek, ale jeho teč neskončila vstřelenou brankou. Úvodních 15 minut druhého poločasu bylo pod jasnou taktovkou domácího celku, hosté jenom bránili a škoda, že se domácím nepodařilo z tohoto tlaku vytěžit více. Poté se hra vyrovnala a do konce utkání přišlo pouze již jenom k několika málo vzrušení. Nejprve domácí hráč Johana obdržel po 2. ŽK kartu červenou a to v 70. Minutě. Bylo to za faul ve vzdálenosti 20 metrů od domácí branky. Z následně nařízeného PVK hosté nastřelili břevno domácí branky. V závěru utkání se domácí zaměřili na bránění a udržení remízového stavu, neboť hra o jednoho hráče méně byla znát. Utkání po 90 minutách skončilo 1:1 a následovaly pokutové kopy. V nich byli úspěšnější hostující hráči a na pokutové kopy zvítězili 4:5. Za domácí tým proměnili Zápotocký, Linka, Diego, Hlaváček Martin a naopak jedinou neproměněnou penaltu zaznamenal Hlaváček Petr.

Domácí  trenér Pavel Koutenský po utkání uvedl, že  dnes hráli proti velmi silnému celku, podle jeho názoru herně nejlepší tým divize. Věděl, že nás čeká těžký soupeř, což se následně potvrdilo. Svým svěřencům vyčetl úvod utkání a také i slabou komunikaci na hřišti. Škodou bylo nezískaní dalšího bodu v penaltovém rozstřelu, ale to je v této fázi vývoje utkání už loterie.
Poslední mistrovské utkání sehrají muži TJ Baníku Souš v neděli  dne 16.11.2014 od 13,30 hod.  na  hřišti v Neratovicích.
Zpracoval: Petr Černý