Domů
PDF Tisk Email
Středa, 12 Listopad 2014 20:47

12.11.  Most podlehl lídrovi po vyrovnaném boji o branku-video

Most dnes nepodal proti lídrovi tabulky vůbec špatný výkon, o jeho porážce bohužel rozhodla jediná branka, která padla už ve 3. minutě utkání z hole Pekra. Jinak byl průběh zápasu hodně vyrovnaný, žádné z mužstev nemělo navrch. Most v závěru svého soupeře přitlačil, ale na vyrovnání nedosáhl. Příležitost na reparát bude mít už v sobotu na ledě posledního Havl. Brodu.

HC Most - SK Horácká Slavia Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Sestava Most: Horák – Kousalík, Grin, Hora, Charousek, Kasal, Havelka, Kokeš – Kubinčák, Divíšek, Smolka – Nedrda, Alinč, Slavíček – Mical, Hanzl, Petruška – Válek, Čmolík
Sestava Třebíč: Falter – Zdráhal, Bartoň, Šaur, Bilčík, Jaroš, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Řípa, Holec, Pekr – Wasserbauer, Čuřík, Králík – Čech, Raška, Paták
Branky + asistence: 3. Pekr (Řípa, Holec)
Vyloučení: 3:6     Využití: 0:0
Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Kokrment
Diváci: 155

Hned po necelé minutě byl vyloučen domácí Nedrda, což se nakonec ukázalo jako rozhodující moment celého zápasu. Horáci sice přesilovku využít nedokázali, ale jen se mostecký forvard vrátil na led, tak Řípa našel z brankové čáry na kruhu Matěje Pekra, který střelou nad lapačku vymetl horní roh Horákovy branky 0:1. Vyrovnat mohl Mical, jenže tváří v tvář Falterovi přestřelil. Po střele Kousalíka od modré měl vyrovnání na své holi Smolka, před kterého spadl puk, který Falter neudržel, ale v poslední chvíli dokázal Bartoň odpálit puk Smolkovi z hole. Po ráně Erata z mezikruží zazvonila levá tyč domácí branky.

Ve 22. minutě rozezvučel tyč i mostecký Slavíček. Obrovskou šanci měl ve 34. minutě domácí nejzkušenější matador Divíšek, ke kterému se dostal na brankovišti puk, jenže Divíšek nedokázal přehodit ležícího Faltera. Ještě dvě minuty před druhou sirénou napálil Dolníček po Havlově přihrávce puk do břevna. Hosté si tak i po 40 minutách udržovali nejtěsnější vedení.

Most začal poslední třetinu hodně aktivně, svého soupeře začal přehrávat, tlačil se před branku Horáků. Petruška v sólovém nájezdu zvolil bekhendový blafák, jenže v poslední chvíli mu puk sjel z čepele hole a bylo po šanci. V polovině poslední třetiny trefil ze skrumáže Slavíček opět jenom do tyče Falterovy branky. V závěru utkání Most hrál Most power play a doslova přišpendlil hráče Třebíče před jejich branku, dostal je pod velký tlak, Horáci jenom vyhazovali puky a nedařilo se jim dlouho díky tomu ani prostřídat hráče na ledě. Ale obětavost Třebíčských byla neskutečná, padali do střel, jenom minimum jich prošlo až k Falterovi, a tak se jim i s notnou dávkou štěstí nakonec podařilo výsledek 0:1 ubránit až do závěrečné sirény.

Řekli po utkání:
Václav Baďouček (Most):"Utkání mělo přesně takový průběh, jaký jsem očekával. Třebíč výborně bránila, jenom velice těžko jsme se dostávali do šancí. Ale i tak jsme si proti skvěle organizované defenzivní hře soupeře dokázali vytvořit poměrně dost šancí. Bohužel, jsme žádnou nedokázali proměnit. Takže jsme nakonec prohráli gólem ze třetí minuty, v podstatě z oslabení. Mužstvo ale dnes odvedlo maximum, nemůžu klukům nic vytknout."

Jiří Mička
(Třebíč):"Přijeli jsme do Mostu s tím, že si chceme odvézt body, což se nám podařilo. Vyhráli jsme fotbalovým výsledkem 1:0, ale nebylo to vůbec jednoduché, Most dnes třikrát zamířil do tyče, měl i další na vyrovnání, ale my jsme to dnes vyloženě ubojovali. Nejsem spokojen s naším vylučováním v prvních dvou třetinách, i když jsme ty oslabení sehráli velmi dobře. Ale nebyl to z naší strany moc dobrý zápas."