Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Listopad 2014 12:02

13.11. Utkání Most – Třebíč pod lupou

Most sehrál proti lídrovi tabulky z Třebíče dost smolné utkání. Rozdíl 22 bodů a 11 příček v tabulce před utkáním nebyl ve středečním večeru na ledě vůbec znát. Most, který se musel obejít bez několika zraněných hráčů a jakékoli posily z kádru Vervy, podal na své možnosti dobrý, disciplinovaný výkon. Nenechal se od svého soupeře zatlačit do defenzívy, bojoval a především v závěru utkání svého soupeře přehrával. Bohužel jediná branka už ze třetí minuty utkání rozhodla o tom, že Mostečtí si v duelu s lídrem žádné body nepřipsali. Pojďme se nyní spolu s trenérem Baďoučkem podívat na utkání podrobněji.

Srovnání hráčských kádrů, které se proti sobě ve středečním podvečeru postavily, vyznívá jasně pro Jihomoravany. Jejich postavení na čele tabulky není náhodné. Už tak silný kádr před sezónou ještě posílil. Z Olomouce přišli na první ligu špičkoví hráči jako Bartoň, Pekr či Řipa. Z Komety Brno se vrátil odchovanec Roman Erat. Z Havl. Brodu se přesunul kanonýr Havel. To vše jsou jména, která dávají záruku kvality. Pouze na postu brankáře mohl Most v podobě Horáka nabídnout srovnatelnou kvalitu vůči třebíčskému Falterovi. Domácí ofenzívu se snažili táhnout Divíšek s Kubinčákem, ale bohužel na skvělou defenzívu soupeře to tentokráte nestačilo. „Kvalita kádru soupeře byla jasně daná, ale Třebíč nás přesto nepřehrála, bylo to vyrovnané utkání, v závěru jsme měli určitě navrch, dostali jsme soupeře pod tlak, bohužel, nedokázali jsme se střelecky prosadit,“ řekl o kvalitách soupeřova kádru Václav Baďouček.

Úvod zápasu se nakonec ukázal jako rozhodující. Hned na konci první minuty udělal zbytečný faul mostecký Nedrda, hosté sice přesilovku nevyužili, ale v momentě kdy se mostecký forvard vrátil na led, tak Pekr trefil z kruhu přesně nad Horákovu lapačku. V tu chvíli nikdo na stadionu netušil, že se bude jednat o branku vítěznou. Most mohl ještě v prvním dějství vyrovnat, ale Mical či Smolka své dobré příležitosti zužitkovat nedokázali. Poměr střel v první třetině byl 9:10. „Je to škoda prohrát takovou brankou hned z úvodu zápasu,“ vyjádřil se o rychlé brance v mostecké síti trenér Baďouček.

Druhou třetinu zahájil Most tyčkou, kterou nastřelil Slavíček. Velkou šanci k vyrovnání měl i Divíšek, jenž však zblízka nepřehodil ležícího Faltera. Na druhé straně trefil Dolníček břevno. I ve druhém dějství bylo utkání hodně vyrovnané, ale Most už svého soupeře v této části dokázal přestřílet 11:7, bohužel, bez gólového efektu. „Pořád nás trápí střelecká potence, nedokážeme dávat branky ani z těch nejvyloženějších šancí. Je to náš dlouhodobý problém, snažíme se na tom pracovat, ale zatím se to moc nedaří,“ glosoval situaci kolem problému se vstřelením branky Baďouček. Most hrál proti Třebíči disciplinovaně, měl pouze tři vyloučené oproti šesti hráčům soupeře, přesto se gólově neprosadil. „Tři vyloučení v utkání je určitě pozitivní jev, bohužel, šest nevyužitých přesilovek představuje problém. Nedaří se nám ty přesilovky sehrát, hrajeme to zbytečně komplikovaně. Chtělo by to zjednodušit, hrát na modrou na beky, střílet a pokoušet se o dorážky. Ale i ti obránci se někdy na té modré čáře bojí to vzít na sebe a volí daleko složitější řešení. V tréninku to zkoušíme, ale v zápase je ta realita potom často úplně jiná,“ soudí o přesilovkách mostecký kouč.

V posledním dějství začal Most mít ve snaze po vyrovnání i herně navrch. Své sólo nedotáhl Petruška, Slavíček ještě jednou orazítkoval tyč Falterovy branky. V samotném závěru se domácí nadechli k velkému náporu, dostali Třebíč pod velký tlak, ale skvěle organizovaná defenziva soupeře dokázala odolat. Hráči Horácké Slavie obětavě padali do střel, takže na Faltera toho zase až tolik neprošlo. Nepomohla ani závěrečná power play. O převaze Mostu v poslední třetině svědčí i poměr střel 11:4. Jak viděl třebíčskou defenzivu mostecký lodivod? „Věděli jsme, že soupeř má výborně organizovanou defenzívu, hrozně těžko jsme se přes ně dostávali do šancí. Obrana Třebíče sehrála rozhodující roli v tom, že jsme se nedokázali v utkání brankově prosadit.“  Na otázku, jestli v utkání chyběla třeba jedna lajna z Vervy, která by mohla oživit útočnou činnost, reagoval šéf mostecké střídačky takto: „To je všechno hypotetické, kdyby tady byli, jestli by pomohli. V posledních utkáních, kdy s námi někteří kluci z Litvínova hráli, tak byli prospěšní, dařilo se jim, dávali i branky. Ale těžko říct, jestli by se dokázali prosadit i proti třebíčské defenzívě. Extraliga se hrála ve stejný den, takže tady být nemohli, ale i tak ten kádr, který dnes hrál, podal dobrý výkon.“

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe