Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 15 Listopad 2014 11:27

15.11. Most zajíždí na led posledního Havl. Brodu

25. kolo zavede naše mužstvo na východ Čech, kde se postaví týmu HC Rebel Havlíčkův Brod. Rebelové jsou zatím se ziskem 11 bodů na posledním 14. místě, s odstupem sedmi bodů na Prostějov. Kádr Rebelů před sezónou hodně oslabil a je to znát na výsledcích i postavení mužstva v tabulce. Brod měl až do minulého kola na svém kontě sérii sedmi porážek v řadě bez zisku jediného bodu. Ve středu však překvapil výhrou 3:4 v Kadani po sam. nájezdech. V prvním letošním vzájemném duelu Most zdolal Rebely 3:1. Jedničkou na brankovišti je Jan Dlouhý. Tomáši Semrádovi stačí 4 body (1+3) na pozici nejproduktivnějšího obránce. Útočníkům vládne se 14 body Roman Maliník (5+9). Jiří Kuchler je se šesti brankami nejlepším střelcem týmu. Po domácí porážce s Chomutovem  převzal mužstvo jako trenér mostecký rodák Vladimír Jeřábek. Utkání začne v Kotlině od 17:00 hodin.

Most ve středu načal v Jihlavě sérii čtyř zápasů na ledě soupeřů. Bohužel v poslední třetině ztratil během necelých tří minut slibný náskok 2:4 a prohrál 5:4. V tabulce je Most stále na 12. místě se ziskem 27 bodů. Proti Rebelům se do branky postaví Jakub Soukup, ale jinak lze očekávat v podstatě totožnou sestavu, jaká se představila v Jihlavě. Jednoho nového hráče však Most v Havl. Brodu přeci jenom představí. Na hostování z Kladna přichází útočník Ondřej Havlíček, který letos sehrál za Kladno 18 zápasů, v nichž si připsal 6 bodů (2+4). Trenér Baďouček hovořil o možnosti, že by Litvínov mohl do utkání někoho ze svých hráčů zapůjčit, ale v pátek večer ještě nebylo v tomto bodu stále jasno. Most by se měl pokusit v Havl. Brodu vyhrát i se stávajícím kádrem, což určitě je v jeho silách, aby si případně zbytečně nenechal Rebely přiblížit o další tři body, a nezkomplikoval si tak snahu o poklidnou záchranu a boj o předkolo play off.