Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 15 Listopad 2014 23:57

15.11.  Most si v Kotlině zkomplikoval zbytečně situaci, ale tři body nakonec veze!

Most dostal do vedení ve 12. minutě Havlíček. Na začátku druhé třetiny proměnil Smolka trestné střílení. Minutu poté zvyšoval Hora z přečíslení 2 na 1 na 0:3. Čtvrtou branku přidal ještě ve druhé periodě Slavíček. V poslední třetině domácí snížili Heřmanem nejdříve na 1:4 a o necelé dvě minuty na to přidal druhou branku Rebelů Půlpán. Po snížení Skleničky v 51. minutě na 3:4 nastalo drama. Most odpověděl za necelou minutu Charouskem na 3:5. V 53. minutě Sedláček opět snížil náskok Mostu na jedinou branku. Most však už svůj těsný náskok nejenže dokázal udržet, ale brankou Kubinčáka v power play zvýšil na 4:6, a připsal si tak do tabulky důležité tři body.

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Most 4:6 (0:1, 0:3, 4:2)

Sestava Havl. Brod: R. Svoboda (21. a od 32. Dlouhý) – Pavlíček, Jaroměřský, Janáček, Sklenička, Kolář, Kurka, Zítka, Boháč – Milfait, Kuchler, Maliník – Půlpán, Heřman, Tomek – Chlubna, Sedláček, Babka – Boček, Minárik

Sestava Most: Soukup – Kousalík, Grin, Hora, Charousek, Kasal, Havelka, Kokeš – Kubinčák, Smolka, Válek – Slavíček, Alinč, Petruška – Nedrda, Hanzl, Havlíček – Čmolík

Branky + asistence:
45. 5/4 Heřman (Tomek), 47. Půlpán (Maliník), 51. Sklenička, 53. Sedláček (Babka, Chlubna) – 12. Havlíček (Kubinčák), 21. Smolka (TS), 22. Hora (Alinč, Petruška), 32. Slavíček (Havlíček), 51. Charousek (Alinč, Petruška), 60. Kubinčák (Kousalík)

Vyloučení: 3:5 + Charousek (MST) 10 minut zásah do oblasti hlavy a krku     Využití: 1:1

Rozhodčí: Přikryl -Guth, Rittich

Diváci: 480

Most přijel do Havl. Brodu už bez Divíška, který se domluvil s pražskou Slavií, ale za to s Havlíčkem, který posílil mužstvo z Kladna. Mostečtí byli od začátku zápasu aktivnějším celkem, častěji ohrožovali domácí branku, než se Rebelové dostávali na dostřel Soukupa v mostecké brance. Ve 12. minutě našel Kubinčák mezi kruhy osamoceného Ondřeje Havlíčka, jenž své sólo zakončil po bekhendovém blafáku střelou nad lapačku 0:1. Domácím nepomohla k vyrovnání ani přesilovka při vyloučení Havelky. V 19. minutě dokázal Soukup zneškodnit sólo Maliníka, který na něj šel zcela sám.

Ve druhé třetině hned v úvodní minutě podrazil Sklenička unikajícího Smolku a rozhodčí Přikryl nařídil trestné střílení, na které v domácí brance vystřídal Svobodu Dlouhý. Pavel Smolka při něm ale prokázal, že není v Mostě povolanějšího hráče pro tuto činnost. Nabruslil si mezi kruhy a střelou zápěstím k tyči nad lapačku zajistil Mostu vedení 0:2. O minutu později se dostala do přečíslení dva na jednoho dvojice Alinč - Hora. Alinč na sebe natáhl obránce a přihrál Danielu Horovi, který bezpečně trefil polo odkrytou domácí branku 0:3. Ve 28. minutě dostal Most šanci hrát 90 vteřin pět na tři, ale největší šanci měl paradoxně domácí Heřman, který ujel mostecké obraně, ale nezakončil přesně. Ve 32. minutě vystihl Bohumil Slavíček domácí rozehrávku zpoza branky, vzniklo přečíslení tři na jednoho, které mostecký forvard řešil střelou přes obránce 0:4. Po této brance vystřídal v domácí brance Svobodu Dlouhý. Most si poté bezpečně až do konce třetině pohlídal svůj čtyřbrankový náskok.

Rebelové se dostali ke slovu až ve 45. minutě při vyloučení Hanzla. Jan Heřman dokázal dorazit do mostecké branky puk po střele Tomka 1:4. Ve 47. minutě se dostal na brankovišti k puku Aleš Půlpán, položil si Soukupa a bekhendem snížil na 2:4. Na začátku 51. minuty se po střele od modré nejlépe zorientoval na mosteckém brankovišti David Sklenička, který dokázal poslat puk do mostecké branky 3:4. Na tuto skutečnost reagoval trenér Baďouček oddechovým časem. A vyplatilo se! Neuplynula ani minuta od třetí domácí branky a Kamil Charousek se uvolnil na pravém kruhu, sjel si blíže k brance a mezi betony Dlouhého zvýšil na 3:5. Jenže v 53. minutě dostal Pavel Sedláček puk při sólovém nájezdu mezi Soukupovy betony 4:5. Rebelové byli potom aktivnější, snažili se o vyrovnání, ale Most už žádný další herní výpadek ve svém výkonu nepřipustil. Naopak ještě pět vteřin před koncem při power play Rebelů trefil Vojtěch Kubinčák ze středního pásma prázdnou domácí branku 4:6. Výhrou nad Rebely tak navýšil svůj náskok na svého soupeře v tabulce na skvělých 19 bodů!