17.11. Most v posledním domácím utkání podzimu přehrál Znojmo

FK Baník Most 1909 – 1. SC Znojmo FK 2:0 (1:0)
Sestava Most: Mandous – Řehák, Avdič, Běloušek (54. Petráček), Maruna – Andrejič (63. Surynek), Kurtaj, Schůt, Wermke – Mlika (75. Hoffmann), Jiří Procházka Sestava Znojmo: Andrejko – Honz, Odehnal, Buchta, Hříbek – Cihlář (87. Stáňa), Okleštěk, Lacko, Helísek – Pázler (68. Yilmaz), Ledecký (84. Kovačič)
Branky: 29. Wermke, 78. Jiří Procházka
Karty: ŽK 5. Schůt (MST), 16. Avdič (MST), 50. Běloušek (MST), 62. Andrejič (MST) – 57. Ledecký (ZNO), 76. Cihlář (ZNO), 90+1. Okleštěk (ZNO)
Rozhodčí: Machálek – Paták, Černý
Diváci: 579

Most nastoupil do zápasu hodně aktivně, hned od počátku se mu dařilo dostat Jihomoravany pod tlak. V 15. minutě napřáhl na hranici vápna domácí Kurtaj a Andrejko v hostující brance měl co dělat, aby vyškrábl míč konečky prstů aspoň na roh. Domácí borci i v dalším průběhu zápasu diktovali tempo, hosté se před Mandouse dostávali jen sporadicky. Ve 29. minutě uvolnil Mlika na pravé straně Romana Wermkeho, který se dostal s míčem do šestnáctky a střelou na vzdálenější tyč překonal Andrejka 1:0. Po inkasované brance se hosté přeci jenom trochu více začali prosazovat před domácí brankou. Mostecká obrana však pracovala spolehlivě, nepouštěla Znojmo do žádné větší šance. Až ve 45. minutě dostal Ledecký míč do běhu, řítil se sám na Mandouse, který proti němu ale včas vyběhl a dokázal hostujícímu útočníkovi odkopnout míč od nohy.

Na začátku druhého poločasu se hrála vyrovnaná partie, ale žádné z mužstev si nedokázalo vytvořit nějakou vážnější šanci. V 64. minutě poslal Wermke míč na hranici šestnáctky na Mliku, ale Andrejko perfektně vyběhl a dostal se k míči o krok dříve než domácí forvard, takže ho stačil odkopnout do autu. O minutu později postupoval sám na Mandouse Okleštěk, ale sám se vytlačil ze střeleckého úhlu, takže volil přihrávku do vápna na Cihláře, který však dobrý míč nedokázal poslat do mostecké branky. V 74. minutě už dostal Okleštěk míč do mostecké branky, ale branka nemohla být uznána pro předchozí ofsajd. V 78. minutě poslal Petráček centr do vápna, k míči se dostal Surynek, jenž ovšem pouze nastřelil bránícího hráče Znojma, od něj se však míč odrazil k Jiřímu Procházkovi, který už dokázal Andrejka k tyči prostřelit 2:0. V ten moment bylo o výsledku utkání rozhodnuto, Znojmo už se ani nesnažilo o nějaký závěrečný nápor, takže Most se v posledním domácím utkání podzimu rozloučil se svými fanoušky výhrou.