Domů
PDF Tisk Email
Středa, 19 Listopad 2014 21:13

19.11. Mostu se v Šumperku vůbec nedařilo

Most vůbec nezvládl úvod zápasu, když inkasoval už ve 3. minutě z hole Vrdlovce v oslabení 3 na 5. V šesté minutě už to bylo po střele Haase 2:0. Ve druhé třetině to byl opět Haas, jenž zvyšoval už na 3:0. Petruškovo snížení na 3:1 bylo jediným brankovým úspěchem Mostu v utkání. Ještě do přestávky však zvýšil Moskal na 4:1. V poslední třetině domácí v klidu kontrolovali průběh zápasu a po brankách Vávry a Holíka zaslouženě zvítězili 6:1.

Salith Šumperk - HC Most 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Sestava Šumperk: Koutský – Holík, Starý, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík – Haas, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žalčík – Cink, Vachutka, Vávra – Kužílek
Sestava Most: Soukup – Kokeš, Kousalík, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Procházka – Havlíček, Smolka, Kubinčák – Slavíček, Alinč, Tauš – Petruška, Válek, Nedrda – Písařík, Šrámek, Bojer
Branky + asistence: 3. Vrdlovec 5/3 (Sedlák, Moskal), 6. Haas (Velecký, Vrdlovec), 28. Haas (Vrdlovec, Holík), 36. Moskal 4/5 (Sedlák), 54. Vávra, 55. Velecký (Holík) – 32. Petruška (Kubinčak, Válek)
Vyloučení: 2:4   Využití: 1:0   Oslabení: 1:0
Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba
Diváci: 946

Most vůbec nezachytil nástup do utkání. V úvodní minutě dostal nejdříve dvě minuty Kousalík za podražení a o osm vteřin později si k němu přisedl Charousek za vyhození puku. V 2. minutě ještě netrefil Moskal prázdnou mosteckou branku, ale o minutu později už šli Draci do vedení. Stále ještě v přesilovce 5 na 3 našel Sedlák od modré u tyče Daniela Vrdlovce, který bez problémů překonal Soukupa, jenž se nestihl včas přemístit 1:0. V 6. minutě našel Velecký zpoza branky Marka Haase, který z prostoru před brankou bezpečně zvýšil na 2:0.  Most se poté zlepšil, vyrovnal hru, ale se skórem se mu pohnout nepodařilo. Sedm vteřin před sirénou trefil Písařík jenom tyč domácí branky.

Ve 28. minutě objel Vrdlovec mosteckou branku, našel na mezikruží Marka Haase, který navýšil na 3:0. V polovině zápasu pálil Hora od modré a po teči jednoho z hráčů zazvonila podruhé tyč domácí branky. V 32. minutě se ale Most konečně dočkal. Petruška sjel s pukem po křídle až skoro na brankovou čáru, poslal puk na kruhy na Kubinčáka, který mu ho k pravé tyčce vrátil a Patrik Petruška překonal ležícího Koutského 3:1. Poté Soukup brilantním zákrokem holí znemožnil Moskalovi trefit prázdnou branku. Ve 36. minutě však poslal Sedlák na červené čáře v oslabení do brejku Patrika Moskala, který své sólo zakončil střelou k tyči nad vyrážečku 4:1. Draci si tak po dvou třetinách drželi slibný tříbrankový náskok.

V poslední třetině se domácí snažili nepouštět Most do nějakých šancí, aby si zbytečně nezkomplikovali cestu za třemi body. To se jim poměrně dařilo. Do vyložené šance se naopak dostal Žálčík, ale přestřelil mosteckou branku. V 54. minutě se přes nedůrazného Horu dostal k puku Kamil Vávra a bekhendem překonal Soukupa 5:1. O necelou minutu později střílel od modré Holík, Soukup puk jen vyrazil před sebe a nepokrytý Michal Velecký uzavřel skóre zápasu na 6:1. Most se tak po špatném úvodu nedokázal vrátit do zápasu a ze Šumperku odjíždí bez bodového zisku.