19.11. Černí andělé po nepříliš přesvědčivém výkonu zdolali Partizánské

DHK Baník Most – HK Slávia Partizánské 27:22 (13:12)
Sestava Most: Bezpalcová, Smolová, Müllnerová – Matoušková, Ryšánková, Motejlová, M. Vysloužilová, Vítková, Jeřábková, K. Vysloužilová, Šplechtová, Janoušková, Szarková, Súkenníková, Růčková, Zachová

Sestava Partizánské: Škvareninová, Súlovská – Vasič, Blažeková, Szökeová, Kankulová, Radovanovič, Michnová, Bettáková, Gregušová, Kapsová, Gajdošová, Krajčovičová, Holá, Šimáková
Branky: Szarková 11/3, Súkenníková 5, Ryšánková 3, Jeřábková 2/1, Zachová 1, Růčková 1, Vysloužilová M. 1, Motejlová 1 – Michnová 12/6, Gajdošová 3, Szökeová 3, Bettáková 2, Blažeková 1, Hollá 1
Sedmimetrové hody: 7/4 – 8/6    Vyloučení: 3:2
Rozhodčí: Macho - Hájek
Diváci: 750

Domácím hráčkám se podařilo v 7. minutě odskočit na 4:1 a zdálo se, že utkání pro ně bude jednoznačnou záležitostí. Jenže Partizánské držela nad vodou hlavně kanonýrka Michnová, kterou však dobře doplňovaly i ostatní hráčky, takže v 21. minutě svítil na tabuli stav 10:11. Slovenky poté vedly ještě 11:12, ale Mostečanky ještě do poločasu otočily na 13:12. Výkon Mostu měl však v první půli hodně daleko do jeho běžného standardu. Naopak, Partizánské předvádělo velice kompaktní týmový výkon.

Do druhého poločasu nastoupili Černí andělé přeci jenom s větším odhodláním, což se postupně začalo projevovat i na skóre. Most si udržoval stále tří až čtyřbrankový náskok. V těchto fázích se dařilo hlavně slovenskému duo v dresu Mostu Szarková – Súkenníková. Když deset minut před koncem zvýšila Szarková ze sedmičky na 23:17, bylo jasné, že Most už si vítězství vzít nenechá. Černí andělé poté už jenom kontrolovali situaci a bez větších problémů přehráli Partizánské 27:22.

Trenérské ohlasy po utkání:
Dušan Poloz (Most): „I přesto, že jsme dnes vyhráli, tak jsem opravdu hodně zklamán z přístupu některých hráček k dnešnímu utkání. Měli jsme katastrofální nasazení, což negativně ovlivnilo celý náš dnešní výkon. Hráčkám jsem to hned teď po utkání řekl, tenhle nešvar musí z týmu pryč, tohle nehodlám tolerovat."

Peter Olšovský (Partizánské): „I když jsme dnes prohráli, tak jsem s výkonem děvčat moc spokojený. Po výkonech, které jsme předvedli v posledních dvou utkáních, jsme dnes podali daleko lepší výkon. Děvčata hrála kolektivně, uvědomila si, že je to o srdíčku, držely se s Mostem velice dobře."