PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Listopad 2014 10:38

20.11. Mimořádné pondělí pro Mosteckou ligu malé kopané

Hned na dva mimořádné úspěchy dosáhli reprezentanti Mostecké ligy malé kopané toto pondělí.
V rámci chystaného modelu celostátní ligy malého fotbalu byla MLMK vyzvána k přátelskému utkání výběrem Milovické ligy malého fotbalu. Tato chystaná liga nebude založena na střetávání nejlepších týmů jednotlivých lig, ale na střetávání jejich výběrů. Proto za MLMK nastoupil v milovické kryté hale tým složený ze zástupců více týmů. Konkrétně Most nastoupil v sestavě - Václav Šlégr ml. – brankář (FC Kanec), Kamil Tůma (FC Kanec), Jindřich Gruntorád (FC Levels), Jiří Masopust (FC Levels), Oldřich Kubík (proOFFICE), Jan Berka (proOFFICE), Lukáš Haspra (Old Bridge), Jan Pyskatý (Inseminátors FC). Nominováni nemohli být hráči úřadujícího mistra, neboť ti se ve stejný den účastnili semifinálové fáze mistrovství republiky, ale o tom až dále.
Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný se střídajícími se příležitostmi na obou stranách. Reprezentace Mostu měla oproti dlouhodobě se připravujícímu výběru Milovic nevýhodu v menší sehranosti, ale její hráči se díky své kvalitě s tímto handicapem dokázali rychle vyrovnat a po poločase 0:0 poprvé udeřili, když si na roh Jana Berky seběhl Kamil Tůma a otevřel skóre zápasu. Brzy po něm dokázal druhý gól vstřelit z dálky tečovanou střelou Jan Berka po asistenci Jiřího Masopusta. Tým Milovic reagoval zvýšeným tlakem, z něhož rezultovalo snížení na dva jedna. Gól vstřelil český reprezentant v malém fotbale, Tomáš Froněk. Most se však rychle oklepal a slibně rozehraný zápas si již nenechal vzít. Z jednoho z brejků dokázal podruhé skórovat Kamil Tůma po nahrávce Jiřího Masopusta a Most tak zvítězil 3:1. Samotné utkání mezi MLMK a MLMF bylo skvěle zorganizováno a odehráno před velmi dobrou kulisou.
Pokud se v tomto případě jedná o velký úspěch, tak druhé pondělní vystoupení zástupce MLMK skončilo doslova bombou. Jak již bylo uvedeno, letošní mistr Gamblers Most, se v pondělí zúčastnil semifinálové fáze Mistrovství ČR v malém fotbale. Ta sestávala ze čtyř tříčlenných skupin (dvě české a dvě moravské), přičemž jejich vítězové postoupili do závěrečného Final four. Česká část byla odehrána v Příbrami. Gambleři nejprve narazili na FC Union Brdy Příbram, loňského účastníka zmiňovaného Final four. Tento tým dokázali porazit 4:2 po poločase 2:1. Druhou překážkou na cestě Gamblerů do finále byl pražský tým Restaurace u Pecků. Tuto překážku zdolali Gambleři ještě suverénněji 4:1 po poločase 2:0. Po těchto výsledcích se Gambleři stali vítězi své skupiny a zároveň jedním z účastníků Final four. Jejich skvělý výkon je o to obdivuhodnější, že oba zápasy, které následovaly hned po sobě, odehráli pouze s jedním střídajícím hráčem.
Gambleři jsou tedy nyní oficiálně jedním ze čtyř nejlepších týmů malého fotbalu v České republice.
Mostecká liga malé kopané tak tedy v pondělí prokázala svou vysokou kvalitu hned na dvou frontách.