Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 23 Listopad 2014 08:09

22.11.  Z kladna s debaklem především za nedisciplinovanost

Most dnes pykal na Kladně za svojí nedisciplinovanost. V utkání měl celkem devět vyloučených, z toho domácí dokázali hned šestkrát početní převahu využít. Rozhodla především druhá třetina, kdy Most během pěti minut dokázal čtyřikrát inkasovat, což se ukázalo jako rozhodující. Mostečtí sice také dokázali využít dvě přesilovky, ale na rozjeté Kladno to nestačilo, proto si dnes odvážející z hornického města slušný brankový debakl 9:3.

Rytíři Kladno - HC Most 9:3 (2:1, 4:0, 3:2)

Sestava Kladno
: Lukáš – Kolářík, Klouček, Lukáč, Růžička, Jaroměřský, Kužel – Eberle, Dragoun, Hořava – Horna, Stach, Švaňhal – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Strnad, Dalecký, Redlich
Sestava Most: Habal – Procházka, Kousalík, Charousek, Hora, Havelka, Kasal, Kokeš – Válek, Smolka, Kubinčák – Slavíček, Alinč, Tauš – Petruška, Havlíček, Bojer – Čmolík, Hanzl, Mical
Branky + asistence: 18. Hořava 5/4 (Dragoun, Pitule), 20. Hlaváč (Jaroměřský, Strnad), 24. Rudovský 5/4 (Dragoun, Klouček), 27. Horna 4/4 (Stach, Hlaváč), 28. Růžička 5/3 (Jaroměřský, Horna), 29. Dragoun 5/4 (Hořava, Pitule), 46. Hlaváč 5/4 (Stach, Horna), 47. Pitule 5/4 (Dragoun, Hořava), 49. Kužel – 17. Petruška (Havlíček, Kasal), 44. Procházka 5/4 (Kubinčák, Smolka), 54. Kokeš (Válek, Kubinčák)
Vyloučení: 5:9   Využití: 6:2
Rozhodčí: Smitka - Bosák, Šmíka
Diváci: 2534

Kladno nastoupilo do utkání hodně aktivně, od začátku zaměstnávalo Habala v brance Mostu. Skórovat se mu ale nepodařilo ani z přesilovky při vyloučení Kousalíka. Za to Most svou první přesilovku v zápase při vyloučení Hořavy dokázal dokonale využít. Po kombinaci Kasal - Havlíček se puk dostal na kruhu k Patriku Petruškovi, který propálil Lukáše 0:1. Chvíli po vedoucí brance Mostu byl vyloučen Mical, a také domácí už dokázali přesilovku využít. Dragoun našel od mantinelu Miloslava Hořavu, jenž z první propálil Habala 1:1. Ještě v poslední minutě šli kladenští hráči do vedení. Jaroměřský našel zpoza branky Jana Hlaváče, který s troškou štěstí prostřelil Habala 2:1.

Faul Charouska ve 24. minutě odstartoval tradiční mostecký výpadek, který trval tentokráte pět minut a Most během něho čtyřikrát inkasoval. Po pouhých dvanácti vteřinách přesilovky překonal Jan Rudovský z kruhu Habala 3:1. Ve 27. minutě trefil z kruhů Tomáš Horna, při stavu hráčů na ledě 4 na 4, přesně na vzdálenější tyč 4:1. Za chvíli poté začala přesilovka domácích 5 na 4, kterou ještě umocnil svým faulem Hanzl. 28 vteřin potřebovalo Kladno k využití početní převahy 5 na 3. Po vyhrané buly posunul Jaroměřský po modré puk na Davida Růžičku, jenž ranou pod břevno upravil na 5:1. Zhruba za další minutu dokázali domácí využít i dohrávanou přesilovku 5 na 4. Hořava našel od mantinelu na vzdálenějším kruhu Michala Dragouna, který nedal Habalovi žádnou šanci 6:1. V posledních třech minutách se snažil i Most ohrozit Lukáše v domácí brance, ale ke vstřelenému gólu to nevedlo.

Ve 44. minutě využil svojí přesilovku i Most. Kubinčákovu střelu vyrazil Lukáš pouze k Tomáši Procházkovi, který z kruhu snížil na 6:2. Ve 45. minutě byl vyloučen mostecký kapitán Tauš a v oslabení mohl přidat další mostecký úspěch Petruška, jenže na Lukáše si tentokráte nepřišel. A tak hned z protiakce Kladno využilo další početní výhodu. Stach našel od jedné tyčky na druhé Jana Hlaváče, který bezpečně trefil polo odkrytou mosteckou branku 7:2. Následovalo rychlé vyloučení Kokeše a ještě rychlejší trest. 15 vteřin potřeboval Tomáš Pitule na to, aby z prostoru před brankou poslal puk do mostecké branky 8:2. Ve 49. minutě skórovali Středočeši i v situaci 5 na 5. Lukáš Kužel přejel modrou čáru a jeho následná střela propadla Habalovi výstrojí do branky 9:2. Skóre utkání uzavřel v 54. minutě dělovkou od modré Martin Kokeš 9:3. Most dnes prohrál především díky své nedisciplinovanosti. Devět vyloučení je hodně, ale šest inkasovaných branek v oslabení je přímo katastrofou.