22.11. Černí andělé přes dobrý výkon na Rostov nestačili ani v odvetě

DHK Baník Most – Rostov – Don 20:22 (8:9)
Sestava Most: Müllnerová, Bezpalcová, Smolová – Matoušková, Ryšánková, Motejlová, M. Vysloužilová, Vítková, Jeřábková, K. Vysloužilová, Szarková, Súkenníková, Růčková, Zachová
Sestava Rostov: Gabisova, Barjaktarovic – Artamonova, Peredery, Slivinskaya, Managarova, Petrova, Punko, Svitanko, Yartseva, Bobrobnikova, Shymkute, Ilina, Avdekova, Bulatovic, Borschenko
Branky: Súkenníková 5, Jeřábková 4, Szarková 3, Matoušková 2, Janoušková, Vítková, M. Vysloužilová, Zachová 1 – Punko 7, Managarova 5, Borschenko 2, Slivinskaya 2, Avdekova, Petrova, Shymkute 1
Rozhodčí: Katsikis – Michailidis (GRE)
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3    Vyloučení: 2:1
Diváci: 1250 (vyprodáno)

Obě dvě mužstva se zastřelovala velmi pozvolna. Rusky dostala do vedení ve 2. minutě Slivinskaya, za Most vyrovnávala až v 6. minutě Súkenníková na 1:1. Poté Jeřábková poslala Černé anděly do vedení 2:1, ale od té doby začaly mít navrch ruské hráčky. Ze stavu 3:3 dokázaly během tří minut odskočit na 3:6. V 19. minutě bylo potom skóre v jejich prospěch 4:8. Potom se však v poslední desetiminutovce chytla v domácí brance Müllnerová, která měla největší zásluhu na tom, že poločas skončil pouze o branku 8:9.

Domácí hráčky držely v úvodních deseti minutách druhé půle s Ruskami krok, ve 40. minutě bylo skóre vyrovnané 14:14. Poté přišly nejlepší tři minuty Mostu v utkání. Do 43. minuty si získal náskok 17:14 a zdálo se, že by manko pěti branek z prvního zápasu (26:21) nemuselo být neřešitelné. Kouč Rostova Leslie si ale okamžitě vyžádal time out a karta se zase začala otáčet. V 52. minutě bylo skóre 18:18 a všem začínalo být jasné, že Most na postup zřejmě nedosáhne. Rusky měly utkání pod kontrolou, a v té době řádila na palubovce Managarova, která dala čtyři branky svého týmu za sebou. Za stavu 19:19 šly Rusky do vedení 19:21, v předposlední minutě ještě upravila Jeřábková ze sedmičky na 20:21, ale v poslední minutě pečetila výsledek Punko na 20:22. Pro Černé anděly tak letošní EHF Cup skončil. Most však podal dnes proti vysokému favoritovi velmi dobrý výkon, který silně kontrastoval s mizerným představením ve středu proti Partizánskému.