Domů
PDF Tisk Email
Středa, 26 Listopad 2014 21:16

26.11.Mostečtí hokejisté v Kadani totálně selhali

Hned po minutě hry se nechal vyloučit Smolka na 2+2 minuty a Kadaň obě přesilovky zásluhou Chlouby a Tona proměnila ve vedení 2:0. Ve druhé třetině přidali Hejcman s Kadlecem další dvě branky a bylo v podstatě rozhodnuto. V poslední třetině se domácí trefili znovu dvakrát (Hlava a Trefný), takže Most si z Kadaně odváží po velice slabém výkonu debakl 6:0.

SK Kadaň - HC Most 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Sestava Kadaň: Hanuljak – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Chlouba, Ton – Račuk, Kůs, Hlava – J. Novák, Hejcman, L. Novák – Kadlec, Berlev, Lehnert
Sestava Most: Horák - Kousalík, Grin, Hora, Charousek, Kasal, Kokeš, Procházka - Jurčík, Šrámek, Písařík - Kubinčák, Smolka, Válek - Tauš, Alinč, Slavíček - Bojer, Havlíček, Petruška
Branky + asistence: 2. Chlouba (Ton, Stehlík), 4. Ton (Jíra, Chlouba), 31. Hejcman (Kadlec), 34. Kadlec (Hecjman), 47. Hlava (Mazanec, Pavlas), 48. Trefný (L.Novák, Kadlec)
Vyloučení: 5:6   Využití: 3:0
Rozhodčí: Horinek - Štofa, Beneš
Diváci: 250

Most nezačal utkání vůbec dobře. Hned na konci první minuty dostal Smolka 2+2 minuty za vysokou hůl. Kadaň za tento faul dokázala Most dvakrát potrestat. Nejdříve Roman Chlouba dostal ve středním pásmu přihrávku, zbavil se obránce Kokeše a z kruhu, střelou zápěstím nad lapačku, překonal Horáka 1:0. Ve druhé přesilovce poslal Jíra od pravé tyčky puk brankovištěm na levou tyč, kde zcela volný Karel Ton podruhé překonal Horáka, jenž se nestihl přemístit 2:0. Most se v první třetině nedostal k žádné vážnější šanci a po zásluze jí prohrál.

Ve 23. minutě postupovala dvojice Písařík - Jurčík na jednoho obránce domácích, Písařík na místo přihrávky zvolil střelu, ale trefil pouze připraveného Hanuljaka. Ve 28. minutě našel Smolka na kruhu Kubinčáka, ale i on trefil pouze domácího gólmana. Těsně za polovinou utkání střílel mezi modrou a kruhy Kadlec, Horák puk vyrazil k Darku Hejcmanovi, který nejprve znovu zamířil do Horáka, ale z druhé dorážky už se nezmýlil 3:0. O tři minuty později našel Hejcman na mezikruží Martina Kadlece, jenž vyslal na Horáka nepříliš prudkou střelu, která však mosteckému gólmanovi propadla do branky 4:0. Most ani ve druhé třetině toho směrem dopředu moc nevymyslel.

Do poslední části posadil trenér Baďouček trojici Tauš, Smolka, Válek a stáhl mosteckou hru na tři útoky. V obraně potom Horu nahradil Procházka. V přesilovce našel Kubinčák pěknou křižnou přihrávkou Alinče, který okamžitě střílel, ale Hanuljak se stihl přemístit a vytáhl skvělý zákrok lapačkou. Ve 47. minutě střílel od modré v přesilovce Mazanec a před brankou dokázal jeho střelu ještě usměrnit k tyči Nicolas Hlava 5:0. O minutu později se dostal k puku mezi modrou a kruhy Jakub Trefný, který si sjel až do spodní části kruhu a bekhendovou střelou uzavřel skóre utkání na 6:0. Most dnes podal velice slabý výkon, z šesti oslabení třikrát inkasoval, čímž jenom navázal na špatnou hru v oslabení z Kladna, kde inkasoval dokonce šestkrát z devíti oslabení.

Řekli po utkání:

Václav Baďouček (Most):"Dnes jsme domácím tu situaci hrozně moc usnadnili. Po minutě jsme je pustili do čtyřminutové přesilovky, ze které jsme dvakrát inkasovali. To byl pro domácí luxusní náskok. My jsme si moc šancí dnes nevytvořili a i to málo, co jsme ve druhé třetině měli, tak jsme dokázali promarnit. Soupeř už potom jenom svůj náskok navyšoval."