Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 29 Listopad 2014 21:20

29.11. Potřetí Most Piráty už neporazil - video

Most dostal do vedení už ve 2. minutě Havlíček. Za hosty vyrovnával z přesilovky Hovorka. Ve druhé třetině Piráti odskočili po brankách Duška a Hovorky na 1:3. Naději dal Mostu Petruška, který ještě ve druhé části snížil na 2:3. V poslední třetině však Piráti opět udeřili z přesilovky zásluhou Ruttovo šťastné teče. Most se snažil, neodehrál proti lídrovi tabulky vůbec špatné utkání, ale na body tentokráte nedosáhl.

HC Most - Piráti Chomutov 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Sestava Most: Horák – Kousalík, Grin, Kasal, Procházka, Pavelka, Kokeš, Hora – Kubinčák, Alinč, Slavíček – Přeučil, Havlíček, Petruška – Tauš, Smolka, Písařík – Mical, Čmolík
Sestava Chomutov: Kopřiva – Skinner, Rutta, Toman, Rýgl, Drtina, Koma, Tejnor, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – Sinisalo, Růžička, D. Květoň – Veselý, Dušek, McGregor – L. Květoň, Kämpf, O. Kaše
Branky + asistence: 2. Havlíček (Petruška, Přeučil), 33. Petruška (Tauš, Písařík) – 12. Hovorka 5/4 (Hřebejk, Skinner), 22. Dušek (Drtina), 27. Hovorka 5/4 (Drtina, L. Květoň), 50. Rutta 5/4 (Skinner, Hovorka)
Vyloučení: 10:7   Využití: 0:3
Rozhodčí: Grech - Gerát, Belko
Diváci: 1575

Mostu se na rozdíl od předešlých zápasů vstup do utkání povedl. Petruška se dostal do samostatného úniku, zkusil bekhendový blafák, který skončil na tyči, ale k odraženému puku se dostal Ondřej Havlíček, který dostal Most do vedení 1:0. V 10. minutě se řítil sám na Horáka O. Kaše, zvolil střelu mezi betony, jenže mostecký gólman jeho úmysl vystihl. Za minutu byl vyloučen mostecký Slavíček a Piráti z přesilovky vyrovnali. Hřebejk zatáhl puk do pásma, našel na kruhu Marka Hovorku, který střelou zápěstím nad vyrážečku vyrovnal na 1:1. Hosté byli ve zbytku prvního dějství lepším týmem, ale skóre už se nezměnilo.

Ve 22. minutě šli Piráti do vedení. Drtina dostal puk do útočného pásma, vybral si na vrcholu kruhu Antonína Duška, jenž střelou mezi tělem a rukou prostřelil Horáka 1:2. Minutu poté šel Havlíček sám na Kopřivu, udělal mu kličku do bekhendu, ale jeho střela šla nad chomutovskou branku. Následovalo zbytečné vyloučení Přeučila na 2+2 minuty za vys. hůl. A Chomutov dokázal druhou část početní výhody proměnit ve třetí branku. Drtinovu střelu z kruhu tečoval před brankou ještě Marek Hovorka 1:3. Most poté nevyužil dvě přesilovky, ale kontaktní branky se přeci jenom dočkal. Tauš objel chomutovskou branku a křižnou přihrávkou brankovištěm našel Patrika Petrušku, který střílel prakticky do prázdné branky 2:3. Vyrovnat mohl při vlastním oslabení Pavelka, který sebral puk Hovorkovi, ale jeho sólo ztroskotalo na připraveném Kopřivovi. Chvíli na to šli Piráti po Havlíčkově chybě 4 na 1, ale Horák Duškovo střelu chytil.

Most nezačal poslední dějství špatně, byl aktivní, ale ve 49. minutě Most do třetice dnes inkasoval z početní nevýhody. Skinnerovu střelu od modré dokázal s trochou štěstí tečovat Jan Rutta 2:4. Most se přesto nevzdal, snažil se o snížení. Když si však vybojoval přesilovku, tak jí za pár vteřin pokazil Alinč zbytečným útočným faulem. Hosté už se potom zaměřili na kvalitní defenzívu, dopředu už se moc netlačili, což se ukázalo jako správné řešení. Piráti si tak výsledek pohlídali a poprvé v letošní sezóně dokázali Most porazit. Ale ani poražený Most se dnes za svůj výkon nemusí stydět.

Řekli po utkání:

Václav Baďouček (Most):"Podle mého dnes mužstvo podalo dobrý výkon. Podařilo se nám vyvarovat se chyb z předešlých zápasů. Znovu jsme měli hodně vyloučených, ale to je nový trend rozhodčích, který už se přenesl z extraligy i do 1. ligy. Na tom budeme muset více pracovat. Bohužel jsme dnes prohráli zápas dvěma nešťastnými brankami, kdy šlo o teče nepovedené střely. Musíme ale více střílet, být více agresivnější v koncovce, to nás hodně trápí."

Břetislav Kopřiva
(Chomutov):"Je to pro nás dnes důležité vítězství, protože s Mostem už jsme letos ztratili čtyři body. Znovu to byl dnes těžký zápas, protože Most na nás umí zahrát. Za stavu 1:3 jsme se nedokázali utrhnout a bylo z toho zase drama. Měli jsme však štěstí, gól na 2:4 jsme dali tečovaným pukem. Potom už jsme dobře bránili a utkání jsme dotáhli do vítězného konce."