Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 30 Listopad 2014 19:36

30.11. Utkání Most – Chomutov pod lupou - video ze zápasu

Zápas měl jasného favorita v Pirátech, kteří suverénně ovládají prvoligovou tabulku a měli za sebou deset výher v posledních jedenácti utkáních. Na druhé straně pro Most hovořilo, že v obou letošních vzájemných duelech dokázal Piráty na nájezdy porazit. Samotné utkání mělo skvělou diváckou kulisou, když především zásluhou chomutovských fans dorazilo

na mostecký zimní stadion 1575 diváků. Srovnání kádrů bylo tentokráte zcela jednoznačné. Na všech postech měli hostující Piráti papírově jasně navrch. Chomutov má jasně nejlepší defenzívu v lize a jeho útok patří rovněž k nejlepším. Naproti tomu Most má třetí nejhorší útok a druhou nejhorší obranu. Pojďme se spolu s trenérem Baďoučkem podívat na některé aspekty tohoto utkání.

Začátek zápasu však Mostu vyšel excelentně. Už ve 2. minutě dostal po šanci Petrušky domácí do vedení Havlíček. Hned vzápětí ale Most zbytečně oslabil svým vyloučením Pavelka. Přitom bylo jasné, že Most má poslední dobou velké problémy s disciplínou. V posledních dvou zápasech měl celkem 15 vyloučených a v oslabení dostal plných 9 branek, to je šokující číslo. První oslabení ještě Most přestál, ale to druhé, zbytečné, při vyloučení Slavíčka už skončilo vyrovnávací brankou. „Zase jsme měli hodně vyloučených, ale je to trend, který se do 1. ligy přenesl z extraligy, někteří naši kluci se s tím ještě nedokázali srovnat,“ reagoval mostecký kouč na skutečnost, že Pirátům zase jeho svěřenci nabídli hodně přesilových her. Chomutov se po vyrovnání dostával do stále většího tlaku, ale další branky už se v prvním dějství nedočkal, přestože Most dokázal přestřílet 7:12.

Co se nepodařilo Pirátům v první třetině, to se jim povedlo hned na začátku té druhé, když je ve 22. minutě dostal do vedení Drtina. Pro Most bylo hodně špatné to, že minutu po druhé brance hostů fauloval úplně zbytečně ve středním pásmu vysokou holí Přeučil, na ledě se objevila krev a mostecký forvard vyfasoval 2+2 minuty. První část přesilovky Most ještě ustál, ale v té druhé inkasoval na 1:3. A dvoubrankové manko je proti tak kvalitnímu soupeři velký problém. Jak viděl výkon nové mostecké posily Přeučila Václav Baďouček? „Já si myslím, že podal dobrý výkon, pomohl nám. Samozřejmě až na ten jeho zbytečný faul, ten mu lze určitě vyčíst.“ Most se dostal znovu pod tlak, ale přesto dokázal v jednom z mála ofenzivních výpadů Petruškou snížit na 2:3. V závěru třetiny měl Most další dva zbytečně vyloučené hráče, ale další branka nepadla. Chomutov přestřílel Most i ve druhé části poměrem 7:13.

Ve třetí části se Most snažil sympaticky vstřelit kontaktní branku, bohužel potřetí v tomto utkání inkasoval v polovině poslední třetiny v oslabení. „Byla to nešťastná teč nepříliš povedené střely od modré,“ hodnotil čtvrtou branku v mostecké síti domácí lodivod. Poté už se hosté zaměřili více na obranu, aby si zbytečně nezkomplikovali život. Mostu slouží ke cti, že dokázal soupeře aspoň částečně přitlačit před jeho branku a snažil se o vyrovnání. Když v 54. minutě nabídli Piráti Mostu přesilovou hru, tak jí po 23 vteřinách zhatil útočným faulem zkušený Alinč.  I proto se Most ke snížení nedostal. V závěru utkání trenér Baďouček nesáhl ani k odvolání Horáka z branky, aby zkusil hrát power play, proč? „Proti každému jinému soupeři bychom to asi zkusili, ale proti Chomutovu ne. Nechtěl jsem ty kluky, kteří by tam do těch šesti šli, stresovat tím, že by dostali případně ještě další branku.“ Poměr střel vyzněl i v poslední třetině pro hosty 5:10. Celkově Piráti přestříleli Most 19:35. „Trápí nás, že málo střílíme, hráči nedokážou chodit před branku, aby se pokoušeli o teče, případně dorážky, asi mají nízké sebevědomí, že si v té koncovce tolik nevěří a proto kolikrát ještě volí zbytečnou nahrávku. Bavíme se o tom pořád. Je to smutné, vedu si statistiku a v některých zápasech mají obránci více střel, než útočníci, což samozřejmě není dobré,“ reagoval na skutečnost, že Chomutov domácí borce výrazně přestřílel, Václav Baďouček.

Most měl v zápase 10 vyloučených, z toho 3x inkasoval, to byl jeden z klíčových momentů utkání. Přesto po dvou výhrách s Chomutovem dokázal i potřetí sehrát důstojnou partii, na rozdíl od posledních třech zápasů (v Šumperku, na Kladně a v Kadani), ve kterých herně i výsledkově zcela propadl. Jak vidí tuto skutečnost mostecký kouč? „Je to v hlavách těch hráčů. S Chomutovem možná mají větší respekt, ale víc o tom utkání zapřemýšleli a dokázali se držet stanovených pokynů. Snad to přenesou i do dalších utkání.“