Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Prosinec 2014 20:44

1.12.Most po šestnácti porážkách v řadě poprvé zdolal Benátky!

Most nezačal dobře, už v páté minutě inkasoval v oslabení z hole Bulíře. Micalovi však stačilo k vyrovnání pouhých 17 vteřin. Ve druhé třetině to byl Most, který šel po brance Kousalíka do vedení 2:1. Jenže druhá branka Bulíře z 51. minuty znamenala vyrovnání. Zhruba tři minuty před koncem napřáhl na modré Hora a Most znovu vedl. První mosteckou výhru v historii 1. ligy proti Benátkám vůbec pečetil minutu před koncem střelou do prázdné branky Kubinčák. Most tak získal důležité tři body a naznačil, že souboj o desáté místo, které znamená vstupenku do předkola play off, ještě nevzdal.

HC Most - HC Benátky 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Sestava Most: Horák – Kousalík, Grin, Kasal, Procházka, Havelka, Kokeš, Hora – Kubinčák, Alinč, Slavíček – Přeučil, Havlíček, Petruška – Tauš, Smolka, Písařík – Mical, Čmolík
Sestava Benátky: Schwarz – Havlín, Plutnar, Kolmann, Pálek, Ulrych, Jandejsek, Pabiška – Jonák, Skořepa, Miškovský – Bulíř, Mikyska, Hrníčko – Špaček, Skalický, Dlouhý – Psota, Vařecha, Maďar – Bittner
Branky + asistence: 5. Mical (Písařík, Smolka), 34. Kousalík (Alinč, Slavíček), 57. Hora, 59. Kubinčák (Petruška) – 5. Bulíř 5/4 (Mikyska), 51. Bulíř (Mikyska)
Vyloučení: 5:4     Využití: 0:1
Rozhodčí: Jílek - Krátký, Svoboda
Diváci: 163

Hned ve druhé minutě postupoval na Schwarze sám Tauš, ale nakonec se ke střele ani nedostal. Ve 4. minutě byl vyloučen Přeučil a Benátky šly po 27 vteřinách do vedení. Michal Bulíř si vybruslil bez zájmu mosteckých hráčů od mantinelu až na mezikruží, odkud zápěstím prostřelil Horáka 0:1. Most však dokázal kontrovat za dalších 17 vteřin. Písařík zatáhl puk do pásma, nahrál z druhé vlny najíždějícímu Martinu Micalovi, který zvolil kličku do bekhendu a nad lapačku překonal Schwarze 1:1. Hosté mohli jít znovu do vedení při vyloučení Kokeše. Po střele Plutnara se puk odrazil k osamocenému Jonákovi, který neskutečným způsobem nedokázal z metru lehce přehodit bezmocného Horáka. Na druhé straně se do přečíslení 2 na 1 dostala dvojice Smolka - Petruška, který však pouze nastřelil Schwarze.

Ani ve druhé třetině nebyl k vidění žádný dech beroucí hokej. Byl to spíše boj o každou píď ledu. Ve vlastním oslabení postupovaly Benátečtí 3 na 1, ale střela Bittnera skončila na Horákově výstroji. Na začátku 34. minuty našel Alinč na modré Petra Kousalíka, který si popojel na vrchol kruhu a střelou zápěstím nad lapačku poslal Most do vedení 2:1. V přesilovce mohl domácí vedení navýšit ještě Petruška, ale u tyčky nedokázal v dobré pozici zamířit přesně. Těsně před sirénou poslal Písařík do brejku Smolku, který však svůj sam. nájezd zakončil střelou do Schwarzovy vyrážečky. I tak však domácí drželi po 40 minutách nejtěsnější vedení.

Hosté vstoupili do poslední třetině hodně aktivně, snažili se zatlačit domácí tým před Horáka a pokoušeli se o častou střelbu. Po pěti minutách hráli domácí v šesti, ale přesilovka překvapivě znamenala konec benáteckého tlaku. Most hru vyrovnal a držel hosty daleko od své branky. Přesto se však Benátkám podařilo v polovině posledního dějství vyrovnat. Michal Bulíř se dostal po dobré přihrávce na modrou do samostatného úniku, který zakončil střelou nad beton 2:2. O minutu později se musel vytáhnout Horák proti střele Špačka z mezikruží. Přečíslení 2 na 1 nevyužil Miškovský, a zdálo se, že utkání dospěje do prodloužení. Jenže tři minuty před koncem se dostal na modré k puku Daniel Hora, jehož dělovka prolétla změtí těl a skončila v benátecké brance 3:2. V závěru to hosté zkusili v šesti, jenže Petruška našel Vojtěcha Kubinčáka, který vyjel s pukem do středního pásma a z půlky hřiště trefil opuštěnou benáteckou branku 4:2. Most se tak po šestnácti porážkách v řadě, konečně dočkal prvního prvoligového vítězství proti Benátkám.

Řekli po utkání:

Václav Baďouček
(Most):"Jsem samozřejmě rád, že se nám Benátky konečně podařilo po čtyřech letech porazit. Dnes se nám podařilo navázat na zlepšený výkon, který jsme předvedli už v sobotu proti Chomutovu. Doufám, že to bude mít pokračování i v dalších zápasech."

Filip Pešán (Benátky):"Podle mého to bylo vyrovnané utkání. domácí měli možná o jednu, dvě tutové šance více, ale myslím si, že po celý zápas jsme měli ze hry více my. Bohužel jsme k některým šancím přistoupili velice nezodpovědně a místo vedení 2:3 jsme inkasovali po chybě mladého hráče. Nebýt Michala Bulíře, tak jsme dnes zase nevstřelili žádnou branku. Takhle se nedá hrát hokej."