Domů
PDF Tisk Email
Úterý, 02 Prosinec 2014 14:14

  2.12. Utkání Most – Benátky pod lupou - video z utkání

Most vstupoval do utkání s vědomím, že Benátky dosud v 1. lize v 16 vzájemných duelech nikdy neporazil. „Tuhle skutečnost jsme si dobře uvědomovali, ale to mužstvo už je z poloviny úplně jiné, takže jsme se o tom vůbec nebavili, tím by se nic nevyřešilo, ale jsme rádi, že tahle nepříjemná série už skončila,“ reagoval na otázku nepříznivé bilance s Benátkami mostecký lodivod. Hráči si ale byli dobře vědomi toho, že pokud se ještě chtějí zamíchat do bojů o předkolo play off, nemůžou si dovolit ztratit další body s přímým konkurentem. Navíc Most měl za sebou sérii čtyř porážek v řadě a s vyjímkou utkání s Chomutovem v těchto zápasech podal jenom velice průměrný výkon. Benátky ale zase trápila střelecká impotence, z posledních 16 utkání nikdy nevstřelily více než tři branky. Srovnání kádrů se dá označit jako vyrovnané. V obou týmech se prolíná dravé mládí se zkušeností některých ostřílených borců. Pojďme se podívat na některé momenty zápasu trošku blíže, některé situace tradičně okomentuje mostecký kouč Václav Baďouček.

Dlouho se mluví o tom, že Most se dopouští velkého množství faulů, ze kterých hodně inkasuje. A začátek zápasů napovídal, že tomu tak bude i tentokrát.  Ve 4. minutě přišlo zbytečné sekání Přeučila, které Benátky dokázaly potrestat vedoucí brankou. Naštěstí pro Most už po 17 vteřinách dokázal po přihrávce Písaříka vyrovnat Mical. „Tohle byl důležitý moment, že jsme po inkasované brance v oslabení dokázali velmi rychle vyrovnat, ale i v těch minulých zápasech, kdy jsme v oslabení hodně inkasovali, tak to nebylo po nějakých vyšachováních naší obrany, propadnutí celého mužstva, ale byly to spíše chyby jednotlivců, takže jsem žádné obavy z rychle inkasované branky neměl,“ vyjádřil se k inkasované brance a rychlému vyrovnání Václav Baďouček. V dalším oslabení však odmítl poslat soupeře do vedení v jasné šanci Jonák, na druhé straně Petruška v přečíslení 2/1 nastřelil Schwarze. Benátky byly v 1. třetině o něco aktivnějším týmem, přestříleli Most 9:14.

Ani druhá třetina, stejně jako ta první, nepřinesla žádný zvláštní hokej, spíše se bojovala, než aby se hrálo na krásu. Jedinou branku ve druhé části vstřelil domácí Kousalík, pro kterého to byla vůbec první branka v mosteckém dresu. „Branka mě samozřejmě potěšila, však už jsem se na ní tady načekal hodně dlouho,“ okomentoval svůj první gól v mosteckém dresu střelec Kousalík. Most se ani ve druhém dějství přesto příliš do zakončení nedostával, soupeř ho opět velmi výrazně přestřílel 8:19.
Na začátku poslední třetině bylo na ledě vidět, že Benátky se nechtějí smířit se skutečností, že by z Mostu odjížděli bez bodu. Zatlačili sice domácí před Horáka, ale brankově se dlouho prosadit nedokázali. Až v polovině třetiny uspěl ze sam. úniku Bulíř. „V tomhle momentě bylo důležité, že hráči neklesli na mysli a pořád si šli za tím vítězstvím, což se nakonec i podařilo,“ glosoval situaci po vyrovnávací brance na 2:2 trenér Baďouček.  Inkasované brance však předcházela sporná situace, kdy byl zřejmě faulován u mantinelu pronikající Petruška a v podstatě hned z protiútoku padla vyrovnávací branka. „Já jsem tu situaci ze svého pohledu velmi dobře viděl, myslím si, že faul to určitě byl a nepískalo se jenom proto, že Petruška celou situaci ustál a snažil se postupovat vpřed. Kdyby byl upadl, tak by se asi pískalo,“ řekl o sporném momentu mostecký kouč.  Tři minuty před koncem prostřelil Schwarze Hora a v power play pečetil výhru soupeře do prázdné branky Kubinčák. Poměr střel byl v poslední třetině vyrovnaný 12:12.
Do soupisky se už podruhé za sebou nedostal obránce Charousek. „Po zápase v Kadani jsme v obranných řadách udělali nějaké korektury, které se v utkání s Chomutovem osvědčili, takže jsme neměli důvod na tom nic měnit. Máme k dispozici devět beků, všichni hrát nemůžou,“ vysvětlil Charouskovu absenci Baďouček. Poté, co Verva získala do útoku Petružálka, tak Mostu vypomáhá Pavel Písařík. „Pavel s námi teď trénoval, hrál za nás, určitě to byl pro naše mužstvo přínos. Ale zítra (úterý) se vrací zase do Litvínova, tak uvidíme, jestli nám bude i nadále pomáhat. Samozřejmě bych byl raději, pokud za nás bude hrát, aby tady také trénoval, tak by to bylo pro všechny lepší, ale netroufám si odhadnout, jaké s ním mají v Litvínově záměry,“ řekl na adresu mladého útočníka šéf mostecké střídačky.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe