Domů
PDF Tisk Email
Středa, 03 Prosinec 2014 20:40

3.12. Tři body za jedinou vstřelenou branku!

V Ústí byl dnes k vidět bojovný hokej s nízkou produktivitou na obou stranách. Mostu stačila k výhře za tři body jediná branka, kterou vstřelil ve 40. minutě z přesilovky, po chybě brankáře Volkeho, Havlíček. Most tak podruhé za sebou bodoval naplno a přiblížil se tak zase k pozicím, které znamenají účast v předkole play off. Zlepšenou formu budou moci mostečtí hokejisté potvrdit doma v sobotu proti Havířovu.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Most 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Sestava Úst
í: Volke – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Pohl, Černý, Smetana – Rod, Roubík, Kloz – Gengel, Merta, Tůma – Vávra, Hanzl, Pořický – Martin Baránek
Sestava Most: Horák – Kousalík, Grin, Kasal, Procházka, Havelka, Hora, Marek Baránek – Tauš, Alinč, Slavíček – Přeučil, Havlíček, Petruška – Jurčík, Smolka, Šrámek – Mical, Válek, Bojer
Branky + asistence: 40. Havlíček 5/4 (Petruška)
Vyloučení: 4:5 + trestné střílení Ústí za faul Havelky      Využití: 0:1
Rozhodčí: Bejček - Šíma, Bosák
Diváci: 908

Most trefil už ve 4. minutě zásluhou kapitána Tauše tyčku Volkeho branky. Poté se chopili iniciativy domácí hráči, k čemuž jim dopomohlo i Přeučilovo vyloučení. Mosteckým hráčům se však v oslabení poměrně zdatně dařilo vyhazovat puky až k ústecké brance, takže Slovan si žádnou větší šanci v přesilovce nevypracoval. Podobně vypadala i další přesilovka při vyloučení Kousalíka. Ani Most se při své jediné přesilovce v první části prosadit nedokázal. Největší vzrušení tak přinesla až poslední minuta, když se puk po tradiční Volkeho minele, kdy se vydal za branku rozehrát, zastavil těsně před brankovou čárou.

Po minutě hry ve druhé části prověřil Volkeho postřeh tvrdou střelou z kruhu Kasal. Jinak ani druhá třetina nebyla zpočátku nikterak bohatá na brankové příležitosti. V přesilovce se objevil těsně před Horákem v dobré pozici Kloz, ale jeho střela nakonec skončila v ochranné síti. Dvě minuty před vypršením druhé periody sekl Havelka unikajícího Gengela a rozhodčí Bejček nařídil proti Mostu trestné střílení. V něm však zkušený matador na mosteckého gólmana nevyzrál. Minutu před koncem byl vyloučen domácí Holomek za faul loktem a Most ještě ve druhé třetině z přesilovky dokázal otevřít skóre zápasu. Dopomohl mu k tomu svojí další chybou brankář Volke, který se opět vydal za branku rozehrát puk, jenže u něj byl dříve Petruška, který ho jenom posunul před branku na Ondřeje Havlíčka, který bez problémů trefil opuštěnou domácí branku 0:1.

Hned po 20 vteřinách se dostal do samostatného úniku Roubík, ale Horák zkušeného matadora skórovat nenechal. Slovanu se nepodařilo vyrovnat a ni z následné přesilovky při vyloučení Kousalíka. S přibývajícím časem tlak domácího týmu sílil, ale Horák v mostecké brance si dokázal poradit se všemi puky, které se k němu dostaly. Šest minut před koncem mohl vyrovnat Brož, který se nadechl k velkému sólu až zpoza vlastní branky, ale mostecký gólman byl opět na svém místě. Něco více než minutu před koncem se Most provinil icingem a domácí lavička sáhla k power play. Jenže mostecká družina na čele s Horákem, která dobře pracovala během celého utkání, už si výhru za fotbalový výsledek 0:1 vzít nenechala. Most se tak druhou výhrou v řadě zase o kousek posunul k pozicím, zaručujících účast v předkole play off.