Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 04 Prosinec 2014 13:05

  4.12. Ski areál Klíny

Teploty venku neustále klesají, na leckterých místech naší republiky už leží sněhová pokrývka, to vše je neklamné znamení toho, že se velice rychle blíží začátek lyžařské sezóny, na který se už jistě všichni příznivci lyžování intenzivně těší. V sérii článků Vám představíme některá významná střediska lyžování, která se nacházejí v našem regionu. Nezapomeneme samozřejmě na Klínovec, Bouřňák či Telnici, ale jako první si přiblížíme středisko, které je geograficky k mosteckému regionu nejblíže, a tím jsou Klíny.

Ski areál Klíny prošel v posledních letech velkými proměnami, které z něj udělaly moderní lyžařské středisko, které je vyhledávané návštěvníky i ze vzdáleného okolí a v neposlední řadě i zahraničními lyžaři. Pro sjezdové lyžování jsou zde k dispozici 4 sjezdovky lehkého až středního stupně obtížnosti. Sjezdovky jsou v délce od 450 m (Slalomák) až po 850 m (Pařezovka). Všechny sjezdovky mají převýšení cca 130 m. Sjezdovky se denně upravují a celý areál je možné technicky zasněžit. Sjezdovky Slalomák a Poma jsou uměle osvětleny, využívají se tedy i pro potřeby večerního lyžování. Slalomák je navíc homologován pro konání závodů ve věkových kategoriích žáci, junioři a dospělí. Pohodlný návrat do horní stanice Vám zajistí moderní čtyřsedačková lanovka Doppelmayer, která má délku 610 m a kapacitu přepravy 1800 osob za hodinu.

Pro milovníky snowboardingu a freeskiingu je v areálu připraven snowpark, který zůstává osvětlený i při večerním lyžování. Nacházejí se zde dvě linie překážek nízké a střední obtížnosti. K dispozici jsou Malé skoky, Big Air, Raily, Boxy (Dancefloor 6 m a rovná bedna 6 m) a další zábavné překážky jako barel či plastová trubka. Pro potřeby snowparku slouží vlak K1 Poma. Po celou zimní sezónu se o snowpark starají shapeři a rolba PistenBully 400 s navijákem.

Pokud jste milovníky běžeckého lyžování, tak i Vám má Ski areál Klíny co nabídnout. V zimním období je Sport areálem Klíny udržováno více než 55 km značených běžeckých tratí. Běžecký okruh Mračný Vrch na Klínech nabízí celkem 5 různých okruhů v délce od 1,6 do 4,7 km. Populární jsou rovněž trasy Klíny – Klínská brána, který měří 8 km, Klíny – Mníšek – Seifen se stejnou délkou, ale také Klíny – Mníšek – Nová Ves (12 km) či Klíny – Fláje – Dlouhá Louka (22 km). Tratě pro klasickou i bruslařskou techniku jsou upravované většinou 3x v týdnu za pomocí rolby PistenBully 100 s frézou a stopovačem.

V celém areálu je k dispozici parkování zdarma na 5 parkovištích s celkovou kapacitou cca 400 automobilů. Pokud chcete v areálu strávit více dní, máte k dispozici v blízkosti sjezdovky Hotel Emeran (***), chatu Emeran II, lyžařskou chatu, kterou si až pro 6 osob můžete pronajmout jenom pro sebe, případně Penzion Stará škola. Samozřejmostí je dobře zásobená restaurace nebo rychlé občerstvení přímo u sjezdovky. V areálu je rovněž moderní multifunkční hala, kde můžete provozovat různé sporty jako např. volejbal, nohejbal, stolní tenis, tenis, badminton a jiné. Součástí sportovní haly je i lezecká stěna, kde si můžete vyzkoušet své lezecké schopnosti.

Momentálně (stav k 4. 12. 2014) je Ski areál Klíny bez přírodního sněhu, teplota se pohybuje kolem 0 a netrpělivě se čeká na to, až klesne ještě o několik dílků na stupnici, aby mohlo být zahájeno umělé zasněžování sjezdovek.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe