Domů
PDF Tisk Email
Sobota, 06 Prosinec 2014 22:07

6.12.  Čtyři branky v oslabení vzaly Mostu naději na body

Slezané byli od začátku aktivnějším mužstvem, ale do vedení se dostali až v poslední minutě první části, kdy se trefil v přesilovce Sztefek. Ve druhé části hráči AZetu proměnili zásluhou Šlahaře, Loskota a Maruny další tři přesilovky a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Za Most korigoval v poslední třetině v oslabení Smolka. Most ale dnes podal jenom průměrný výkon, na dobře hrajícího soupeře rozhodně nestačil.

HC Most - AZ Havířov 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Sestava Most: Soukup – Kousalík, Grin, Kasal, Procházka, Havelka, Charousek, Hora – Tauš, Slavíček, Mical – Přeučil, Havlíček, Petruška – Bojer, Smolka, Šrámek – Čmolík
Sestava Havířov: L. Daneček – Foltýn, Šenkeřík, Lenďák, Bezuška, Repe, Ostrčil, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Šedivý, Hlinka, Tomi – Klimša, Pechanec, Sztefek – Maruna, Šlahař, Jakúbek
Branky + asistence: 52. Smolka 4/5 (Kousalík) – 20. Sztefek 5/4 (Klimša, Pechanec), 24. Šlahař 5/3 (Ostrčil, Jakúbek), 29. Loskot 5/4 (Ostrčil, Fořt), 36. Maruna 5/4 (Šenkeřík, Šlahař)
Vyloučení: 12:8 + Charousek (MST) 5 min + do konce utkání zásah do oblasti hlavy a krku  Využití: 0:4  Oslabení: 1:0
Rozhodčí: Jechoutek – Jílek, Šperl
Diváci: 208

Od začátku utkání to byl hostující Havířov, který byl aktivnějším mužstvem. V 7. minutě při akci 2 na 1 Šlahař nezpracoval Jakúbkovu přesnou přihrávku, když už na něj čekala jenom prázdná domácí branka. V 10. minutě střílel z mezikruží Maruna pouze do Soukupa. Tentýž hráč o něco později neproměnil v přesilovce ani svojí další tutovku. V mostecké šanci se ocitl Havlíček, který ale zblízka Danečka nepřekonal. 72 vteřin před sirénou srazil Charousek v obranném pásmu Šedivého a následně musel čelit ataku mstícího se Repeho. Charousek dostal trest na 2 + 5 + do konce utkání, hostující hráč potom 2 minuty. A hosté ještě v první třetině dokázali dlouhou přesilovku využít. 20 vteřin před koncem vyrazil Soukup Klimšovu střelu pouze k Martinu Sztefkovi, pro kterého nebyl žádný problém trefit prázdnou domácí branku 0:1.

Ve 22. minutě vyhodil Šrámek nešťastně puk do hlediště a Slezané před sebou rázem měli dvě minuty početní výhody 5 na 3. Hostům to sice chvilku trvalo, ale dvojnásobnou přesilovku využít dokázali. Ostrčilovu střelu od modré vyrazil Soukup jenom před sebe a Jakub Šlahař pohotově dorazil puk do mostecké branky 0:2. Ve 29. minutě využili hosté svojí třetí přesilovku při vyloučení Přeučila. Marek Loskot zaskočil Soukupa střelou z kruhu přes obránce, která šla přesně do horního rohu domácí branky 0:3. Ve 34. minutě nabídl Přeučil AZetu další přesilovku, a hosté jí opět nepohrdli. Šenkeříkova střela se odrazila od zadního mantinelu před branku, odkud Jan Maruna poslal puk počtvrté do mostecké branky 0:4. V tom momentě bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.

Rychlé korekce mohl docílit ve 42. minutě z dorážky Kasalovy střely Přeučil, jenže zblízka nastřelil pouze Danečka. V polovině zápasu hráli domácí v šesti. Paradoxně tentokráte dokázali těsně před koncem svého oslabení skórovat. Na mezikruží se dostal ke střele zápěstím k tyči Pavel Smolka, který Danečka svým pokusem překvapil 1:4. Chvíli poté se na ledě strhla menší bitka, kterou odnesli obě strany dvěma vyloučenými. Další branku mohl přidat znovu v oslabení Petruška, ale Daneček včasným vyjetím a vystrčením své hole proti puku jeho šanci zmařil. Ve zbylém čase si hostující hráči pohodlně pohlídali zasloužené vítězství, Most na ně dnes jednoznačně nestačil.

Řekli po utkání:

Václav Baďouček (Most):"Dnes nechci hodnotit samotný zápas, protože si myslím, že jeho výsledek hrubě ovlivnil hlavní rozhodčí Jechoutek, který dal Charouskovi za podle mého názoru sice tvrdý, ale čistý zákrok 5 minut, když už tak učinil, tak měl následovat i trest 2+2 minuty pro soupeře za vyvolání šarvátky, čímž by se ta dlouhá přesilovka zregulovala. My jsme z ní inkasovali, poté jsme dostali za vyhozený puk další trest a v oslabení 3 na 5 jsme dostali další branku, tím se to utkání zlomilo. Rozhodčí dnes měli spousta nepřesností na obě strany."

Jan Daneček (Havířov):"Po prohraném zápase doma s Kadaní, který jsme ztratili v konci, tak jsme si to chtěli dnes pohlídat po celé utkání. My jsme dnes vydrželi hrát v obraně ale celých 60 minut, až na tu jednu chybu při vlastní přesilovce, kdy jsme dostali branku, velmi dobře. Domácí jsme nepouštěli do vážnějších šancí, pokud už se přeci jenom k něčemu dostali, tak to náš brankář chytil. Dnes rozhodovaly přesilovky, my jsme dokázali využít hned čtyři, což bylo výborné. S narůstajícím skórem jsme dostali zápas pod kontrolu, v poslední třetině už jsme si to dokázali pohlídat."