Domů
PDF Tisk Email
Neděle, 07 Prosinec 2014 13:55

  7.12.Utkání Most – Havířov pod lupou

Most měl za sebou dvě výhry za tři body v řadě, na Havířov doma umí zahrát, takže nic nenasvědčovalo tomu, že by v utkání nemusel bodovat. Porovnání kádrů po dřívějším odchodu Divíška a nedávném přesunu Kubinčáka do Itálie, při skutečnosti, že z Litvínova posílil mužstvo pouze útočník Šrámek a Alinč nakonec kvůli zdravotním problémům vůbec do utkání nezasáhl, vyznívá jednoznačně pro Slezany. Nakonec bylo utkání hlavně díky čtyřem rozhodnutým přesilovkám rozhodnuto po 2. třetině. Pojďme si rozebrat spolu s trenérem Baďoučkem některé momenty tohoto duelu.

Přesto, že Havířovští měli za sebou dlouhou cestu autobusem na druhý konec republiky, tak to byli možná trošku překvapivě oni, kteří byli od začátku utkání aktivnějším týmem. Zatlačili Most do defenzívy, snažili se o častou střelbu. Celkově Havířov v první třetině Most přestřílel 8:12. V čase 18:48 přišel jeden z rozhodujících momentů celého utkání. V obranném pásmu Mostu tvrdě narazil obránce Charousek havířovského Šedivého, který se hodně dlouho zvedal z ledu a nakonec z něj odjel až za pomocí dvou členů realizačního týmu hostů. Charouskův zákrok vyvolal reakci v podání ostrého ataku hostujícího Repeho na mosteckého obránce. Rozhodčí Jechoutek vyloučil Charouska na 2+5+20 minut za hrubost a zásah do oblasti hlavy a krku. Hostující Repe, co by iniciátor následné bitky, dostal dvě minuty za hrubost. Most ještě v první třetině dostal z dlouhé přesilovky branku na 0:1. Jak viděl celou situaci mostecký kouč Baďouček? „zákrok Charouska byl podle mého názoru sice tvrdý, ale čistý. Když už se rozhodčí Jechoutek rozhodl dát našemu obránci 2+5+20 minut, tak měl havířovský hráč, co by iniciátor následné bitky dostat určitě 2+2 minuty, čímž by se doba oslabení zkrátila z pěti na tři minuty. To podle mě ovlivnilo další průběh zápasu.“

Vliv na další průběh zápasu to rozhodně mělo, protože ve druhé třetině stále pokračovala hostující přesilovka, když Šrámek nešťastně vyhodil puk do hlediště a Havířov měl k dispozici plné dvě minuty početní převahy 5 na 3. „Z dvojnásobného oslabení jsme potom dostali druhou brankou, což mělo na mužstvo negativní vliv, přitom kdyby byl Repe přísněji potrestán za vyvolání bitky na konci první třetiny, tak k oslabení 3 na 5 by vůbec nedošlo, takhle to byl klíčový moment pro další průběh zápasu,“ zhodnotil druhou branku v mostecké síti Baďouček.  Další skutečností, která ovlivnila celkový výsledek, bylo to, že Přeučil byl během šesti minut dvakrát po sobě vyloučen a Most z toho dostal další dvě branky, čímž bylo za stavu 0:4 definitivně rozhodnuto o osudu utkání. Přeučil odehrál za Most dosud 4 zápasy, ve všech byl alespoň jednou vyloučen, celkem má na svém kontě 12 trestných minut. Jak vidí tuto skutečnost mostecký kouč? „S Petrem jsme to znovu řešili v kabině po druhé třetině, rozhodně se k tomu ještě vrátíme, takhle to hrát nemůže. Jeho časté vylučování možná pramení z jeho horšího pohybu po ledě, bude si na to muset dávat pozor.“ Druhou třetinu prohrál Most i na střely vysoko 6:16.
V poslední třetině už z hlediska výsledku o nic nešlo, Havířov měl utkání pod kontrolou. Most sice snížil v oslabení Smolkou, ale to bylo z jeho strany vše. Spíše hrozilo, že by v návalu emocí mohlo docházet k dalším potyčkám. „Hráči byli určitě hodně podráždění, na ledě bylo vidět hodně sekání, které čároví rozhodčí viděli, ale alibisticky se báli na to hlavního upozornit, to všechno může vést u hráčů k frustraci, nebezpečí nějakých dalších rozmíšek tady samozřejmě bylo,“ viděl situaci okolo emočně hodně vypjatého zápasu Václav Baďouček. I v poslední třetině byli hosté střelecky na výši v poměru 9:11.
Co tedy rozhodlo o osudu zápasu? Jednoznačně čtyři proměněné přesilovky na straně Havířova. „Tři z těch čtyřech branek padly po dorážkách před naší brankou, tohle je práce beků, kteří musí být před vlastní brankou daleko agresivnější, nepouštět soupeře k těm dorážkám. Takhle se nám ta nedůslednost před naší brankou vymstila,“ glosoval situaci okolo čtyř inkasovaných branek v oslabení mostecký lodivod. Dalším faktorem, který měl vliv na výsledek je už tradičně špatná střelba, Havířov Most v utkání přestřílel celkově 23:39, což je hrozně moc. „Střelba byla dnes z naší strany opětovně špatná, celkově je útočná fáze naším dlouhodobým problémem. Dnes tuto skutečnost ale ovlivnil i fakt, v jaké jsme nastoupili sestavě a že se minimum času odehrálo v situaci 5 na 5,“ řekl k otázce střelby šéf mostecké lavičky.

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe