Domů
PDF Tisk Email
Pondělí, 08 Prosinec 2014 21:48

8.12. Letošní Christmas Cup má za sebou svůj první hrací den.

Věková kategorie 2004/05 má odehráno úvodních 10 duelů ve skupinách, ale také slavnostní zahájení a dovednostní soutěže. Ty jsou každoročně pro malé hokejové adepty velice lákavou záležitostí a nejinak tomu bylo i dnes. Soutěžilo se tradičně v pěti disciplínách. V rychlosti střelby, v rychlosti na jedno kolo, ve slalomu s pukem, ve střelbě na přesnost a v nájezdech, kde se hodnotili samostatně jak brankáři, tak samotní exekutoři nájezdů. V každé disciplíně se představilo po jednom borci z každého klubu, celkem tedy vždy bylo v každé disciplíně 10 soutěžících.

Rychlost střelby byla tentokráte hodně vyrovnaná. Rozdílem mezi prvním a čtvrtým místem činil pouhé 4 kilometry za hodinu. Celkovým vítězem se stal Marian Moško ze slovenského výběru HMS Slovak Select, který vyslal puk na branku rychlostí 72 km/h. Druhé místo obsadil Matyáš Borák z výběru Wet Dogs, jemuž naměřili rychlost střely 67 km/h. Třetí místo potom zůstalo na Davida Habětína z chomutovských Pirátů, který zůstal o další kilometr zpět.

Rychlost na jedno kolo měla vcelku jednoznačného vítěze. Adam Bareš ze Slovanu Louny porazil postupně všechny tři své soupeře, kteří se mu postavili do cesty, s velkým přehledem. Ani ve finále nedal Pavlu Šimkovi z Young Talents ani tu nejmenší šanci. Zvítězil rozhodně ten nejlepší, který se dnes postavil na start.

Ve slalomu s pukem museli jednotliví borci předvést nejenom rychlost, ale také techniku práce s holí. Sítem rozjížděk se do finále probojovala dvojice Jan Rindoš (Piráti Chomutov) a Tomáš Holčák z HC Most. Finálový souboj byl hodně napínavý, vítězem se nakonec stal o pověstný vlásek mostecký Tomáš Holčák, který svého soka předstihl těsně před cílem.

Střelba na přesnost žádné velké drama nepřinesla. Jednotlivým borcům se příliš nedařilo, buď netrefili žádný, nebo pouze jeden terč ze čtyř, i když měli k dispozici pět střel. Jediný, kdo dokázal zasáhnout dva terče, byl Šimon Rusín z Pirátů Chomutov, jenž si tak odnesl palmu vítězství, i když mu na ní stačily pouhé dva přesné zásahy.

Na závěr dovednostních soutěží přišly tradičně samostatné nájezdy. Mezi střelci dokázal Jakub Plevka z výběru HMS Slovak Select, jako jediný proměnit všech svých pět nájezdů. Naproti tomu se našli hned čtyři gólmani, kteří uspěli proti střelcům ve čtyřech případech z pěti. Proti nim se postavil vítěz mezi střelci Jakub Plevka, který svými bonusovými nájezdy určil vítěze mezi gólmany. Jediný Marek Horák z Young Talents dokázal chytit Plevkovi v rozstřelu všechny tři nájezdy, takže se nakonec stal králem mezi gólmany. 

 

AVANTGARD SPORT TV


Copyrights by Avantgardsport 2000 s.r.o.     Designed by BouŘe