Domů
PDF Tisk Email
Středa, 10 Prosinec 2014 21:02

10.12. Christmas cup 2014 - 04/05 finále video

Do utkání vstoupili lépe hráči českého výběru Young Talents, kteří od začátku tlačili na branku slovenského týmu. Zblízka se neprosadil bekhendem Kudrnáč, nevedlo se ani Šimkovi. V přesilovce měl dobrou šanci z kruhu Melichar, ale střílel nepřesně. Ojedinělou možnost HMS Selectu měl v oslabení Sisík, který sám postupoval na Horáka, ale jeho střela si cestu

do branky českého výběru nenašla. Přišla 14. minuta, ve které Novák poslal z levého kruhu puk na pravý kruh, kde najížděl Tomáš Kudrnáč, jenž si sjel s pukem až před branku a mezi Chabanovy betony otevřel skóre utkání 0:1. I v poslední minutě první půli hráči Young Talents na svého soupeře tlačili, ale gólovou pojistku přidat nedokázali.

Hned od začátku druhé půle český výběr ještě vystupňoval tlak na slovenskou branku. Novotného v úniku fauloval gólman Malovecký, ale mladí Češi se v přesilovce prosadit nedokázali. Dvojice Jerman – Řezáč se dostala do přečíslení 2 na 1, ale Jermanova střela skončila v ochranné síti. Nedařilo se ani Felcmanovi, který mohl přidat druhou branku Young Talents. Ve 21. minutě se dostal přes dva beky za obranu českého výběru Plevka, jehož střela z mezikruží skončila na břevně Horákovy branky. Ve 26. minutě dokonale zaskočil brankáře Horáka Adam Cedzo, který předvedl otočku na kruhu a poslal puk přesně k tyči podél nereagujícího Horáka 1:1. Slováky mohl dokonce tentýž hráč dostat do vedení, když ho našelpěknou přihrávkou zpoza branky Plevko, Cedzo ale mířil pouze do gólmana. Utkání tak dospělo k samostatným nájezdům.

Jediným hráčem, který se v nich dokázal prosadit, byl Jakub Plevko, který si najel s pukem mezi kruhy a střelou zápěstím do vinglu zajistil Slovákům vítězství 2:1.

Young Talents byli sice po většinu zápasu lepším týmem, měli více ze hry, i více šancí, ale přesto na vítězství nedosáhli. Trofej pro vítěze tak putuje zásluhou výběru HMS Slovak Select na Slovensko.

HMS Slovak Select – Young Talents 2:1 sn (0:1, 1:0)

Sestava HMS Select: Chaban (16. Malovecký) – Dóša, Moško, Zivčák, Plevko – Holec, Konrád, Luknár – Cedzo, Melikant, Sisík – Vrašťák, Jánošík, Baran. Trenér: Kadraba

Sestava Young Talents: Horák – Sýkora, Řehák, Šír, Kulhánek – Novotný, Kudrnáč, Jerman – Šimek, Melichar, Felcman – Novák, Řezáč, Dunda. Trenér : Táborský

Branky + asistence: 26. Cedzo, rozhodující nájezd Plevko – 14. Kudrnáč (Novák)

Vyloučení: 3:3   Využití: 0:0