Domů
PDF Tisk Email
Čtvrtek, 11 Prosinec 2014 11:47

11.12.  Most na jihu Čech nepřekvapil

Už po minutě hry poslal domácí do vedení Straka. V 5. minutě zvýšil Pajič na 2:0. Ještě v první třetině dokázali Jihočeši zásluhou Marka odskočit Mostu na tři branky. Ve druhém dějství upravil Prokeš na 4:0, aby za necelou minutu kontroval na 4:1 Přeučil. Jenže ani Motor nepotřeboval o moc více než další minutu času na to, aby Strakou upravil na 5:1. V poslední třetině už žádná branka nepadla, a tak si mostečtí hokejisté odvážejí z jihu Čech relativně přijatelnou porážku. Rehabilitovat se můžou v sobotu doma proti Prostějovu.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Most 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Sestava České Budějovice:
Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Parýzek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Marek, Švec, Přibyl

Sestava Most:
Soukup – Kousalík, Baránek, Kasal, Procházka, Havelka, Kříž, Hora, Kokeš – Tauš, Slavíček, Mical – Přeučil, Alinč, Petruška – Bojer, Smolka, Válek – Grin, Čmolík

Branky + asistence
: 2. Straka (Nouza, Heřman), 5. Pajič 5/4 (Kuchejda, Rob), 18. Marek (Přibyl), 29. Prokeš (Rob, Chmelíř), 31. Straka (Nouza, Mucha) – 30. Přeučil (Petruška, Alinč)

Vyloučení: 2:3     Využiití: 1:0

Rozhodčí: Würtherle – Špringl, Stofa

Diváci: 3610

Most nevstoupil do utkání vůbec dobře. Inkasoval už po minutě hry. Nouza vybojoval puk u mantinelu, našel přesnou přihrávkou před brankou Josefa Straku, který se z první nezmýlil 1:0. V 5. minutě dokázali domácí hráči využít hned svou první přesilovku, při vyloučení Bojera. Rok Pajič trefil z kruhu přesně mezi Soukupovy betony 2:0. Jihočeši i nadále kontrolovali průběh hry, nepouštěli Most do žádných vážnějších šancí. V 18. minutě to byl Ladislav Marek, který ránou do šibenice z vrcholu kruhu upravil na 3:0. Most v první třetině směrem dopředu vůbec nic nevymyslel.

V úvodu druhé části stálo při mosteckém týmu štěstí. Nejdříve trefil Chmelíř z mezikruží břevno, aby zhruba minutu po něm orazítkoval Kuchejda z otočky tyč mostecké branky. Další branka padla až ve 29. minutě, kdy Radek Prokeš propálil Soukupa 4:0. Za další půl minutu se dočkal i Most. Petr Přeučil si zpracoval Petruškovu přihrávku a zblízka překonal Gábu 4:1. Další branka Motoru však na sebe nenechala dlouho čekat. Nouza poslal přesnou přihrávku do jízdy Josefu Strakovi, který si počkal na Soukupův pohyb a zasunul puk přesně k pravé tyči 5:1. Přavaha Jihočechů byla i ve druhém dějství více než zřejmá.

V poslední třetině už domácí výrazně polevili a hra se vyrovnala. Přesto musel Soukup záhy napravovat svou chybu, když rozehrál přímo na Nouzovu hůl. Jeho následnou střelu však ještě stačil vyrazit betonem. Most se také občas dostal do nějaké šance, ale koncovka byla již tradičně jeho velkou slabinou. Na druhé straně se Soukup vytáhl proti šanci Roba a posléze i střele Pajiče. V samotném závěru dostal Most šanci hrát 72 vteřin 5 na 3, ale ani v této luxusní přesilovce skórovat nedokázal. Z jihu Čech se tak vrací s porážkou 5:1.